Takımımız Günü Çift Antrenmanla Tamamladı

İsimli konu WH 'Fenerbahçe' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 7 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. Takımımız Günü Çift Antrenmanla Tamamladı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Fenerbahçemiz, Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonunun ikinci yarı hazırlıklarını, Antalya’da kamp yaptığı otelin sahasında bugün akşam saatlerinde gerçekleştirdiği günün ikinci antrenmanıyla sürdürdü.

  Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat yönetimindeki antrenman saat 18.30'da başladı ve 1 saat 15 dakika sürdü.

  Koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenman koordinasyon çalışmasıyla devam etti. Dar alanda gerçekleştirilen pas organizasyonlarıyla süren antrenman çift kale maçın ardından yapılan dayanıklılık koşusuyla tamamlandı.

  Antalya Fenerbahçeliler Derneğimiz, antrenman öncesinde teknik heyet ve futbolcularımıza çiçek vererek tatlı ikramında bulundu.

  Fenerbahçemiz, Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonunun ikinci yarı hazırlıklarını, 8 Ocak Pazar günü yapacağı çalışmalarla sürdürecek.

  Prof. Dr. Burak Kunduracıoğlu: "Dayanıklılık testi ile oyuncularımızın seviyelerini görüyoruz"

  Profesyonel Futbol Takımımızın Doktoru Burak Kunduracıoğlu, ikinci yarı hazırlıkları kapsamında gerçekleştirilen Antalya kampında, bugün akşam saatlerinde yapılan antrenman öncesinde Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

  Antrenmanda yapılan dayanıklılık testi hakkında bilgi veren Prof. Dr. Burak Kunduracıoğlu, “Bugün dayanıklılık testi yapıldı. Bu test ile takımdaki her oyuncunun durumunu görüyoruz. Bu testi sezon başında da yapmıştık. Bu testler ile oyuncularımızın durumlarına göre antrenman programları belirliyoruz. Şu anki seviyelerini görüp ona uygun çalışma programını ayarlamak için bu testi yapıyoruz. Sezon başında ve ortasında birden çok test yapıyoruz, dayanıklılık testi de bunlardan bir tanesi. Oyuncularımızın koşu kapasitelerini attırma adına yaptığımı bir test. Şu an için takımın iyi bir durumda olduğunu görüyoruz ancak önemli olan oyuncularımızın şimdiki durumları nasıl ve daha ileriye nasıl götürebiliriz, üzerinde durduğumuz şey bu. Bu bağlamda toplantılar da yapıyoruz ve çalışmalarımız bu çerçevede devam edecek. Bu testler ile bireyse anlamda herkesi kendi içinde bir yere oturtuyoruz ve performanslarını daha yukarıya çıkarmaya çalışıyoruz. Geldiğimiz noktada sezon başına göre koşu kapasitelerini arttığını görüyoruz. 90 dakika içinde yapılan sprintler de bu oranda değişiyor.” dedi.

  Robin van Persie ve Volkan Şen’in durumları hakkında da konuşan Prof. Dr. Burak Kunduracıoğlu, “Devre arasına girerken ufak sakatlıklar vardı. Onların durumlarını bir miktar daha tespit ederek durumlarına uygun antrenmanlar düzenleyerek çalışmaları sürdürüyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.
  7 Ocak 2017
  #1
 2. Takımımız Günü Çift Antrenmanla Tamamladı Cevapları

soru sor

Takımımız Günü Çift Antrenmanla Tamamladı