Taha Akgül Avrupa şampiyonu oldu

İsimli konu WH 'Spor' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 6 Mayıs 2017 tarihinde yazılmıştır. Taha Akgül Avrupa şampiyonu oldu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Sırbistan'ın Novi Sad kentinde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda erkekler serbest stil 125 kiloda Taha Akgül, altın madalya kazandı.

  Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi, serbest stil 125 kilo finalinde Azerbaycanlı Jamaladdin Magomedov ile karşılaştı. Taha, Azerbaycanlı rakibini 8-2 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Milli sporcu, bu madalyayla kariyerindeki 5. Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Taha Akgül'e tebrik telgrafı

  CUMHURBAŞKANLIĞI Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan sporcumuz Taha Akgül'e tebrik telgrafı gönderdiği bildirildi.

  Bakan Kılıç'tan Taha Akgül'e tebrik

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Milli Güreşçi Taha Akgül'ü telefonla arayarak tebrik etti.

  Bakan Çağatay Kılıç'ın ayrıca tebrik mesajı şöyle:

  "Geçtiğimiz yıl Rio'da düzenlenen Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanarak bize gururun ve mutluluğun en büyüğünü yaşatan değerli sporcumuzu, başarılarına bir yenisini daha kattığı için gönülden tebrik ederim. Heyecanla ve ilgiyle takip ettiğim müsabakanın zaferle sonuçlanması bizlere büyük bir sevinç yaşattı. Avrupa Güreş Şampiyonası'nda elde ettiğimiz başarılarda emeği geçen herkesi kutlar, başarılarının devamını dilerim."
  6 Mayıs 2017
  #1
 2. Taha Akgül Avrupa şampiyonu oldu Cevapları

soru sor

Taha Akgül Avrupa şampiyonu oldu