Süt Teknolojisi Bölümü Mezunları İçin İş Olanakları

İsimli konu WH 'Meslekler & Kariyer' kategorisinde, -Successful- üyesi tarafından 10 Mart 2012 tarihinde yazılmıştır. Süt Teknolojisi Bölümü Mezunları İçin İş Olanakları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Süt Teknolojisi Bölümü Mezunları İçin İş Olanakları

  Süt teknolojisi programını bitirenlere "Ziraat Mühendisi" unvanı verilir. Diplomada alan belirtilir. Süt teknolojisi alanında yetişen ziraat mühendisi (süt teknoloğu) hammadde halindeki sütün kalitesinin artırılması sütten yağ yoğurt peynir gibi ürünlerin en iyi şekilde üretilmesi için yeni teknolojilerin geliştirilmesi veya uygulanması süt ürünlerinin kalite kontrollerinin yapılması korunması ve pazarlanması ile ilgili düzenlemelerin yapılmasına çalışır. Süt teknoloğunun çalışmaları gıda teknoloğununkine çok benzer; süt teknoloğu süt üretimi alanında uzmanlaşmış bir gıda teknoloğu sayılabilir.

  Çalışma Alanları

  Süt teknolojisi alanında yetişen ziraat mühendisi başta Süt Endüstrisi Kurumu olmak üzere süt ve sütten yapılan gıda maddelerinin üretimi ile ilgili kamu ve özel kuruluşlarda çalışabildikleri gibi kendileri özel iş yeri açabilirler
  10 Mart 2012
  #1
 2. Süt Teknolojisi Bölümü Mezunları İçin İş Olanakları Cevapları

soru sor

Süt Teknolojisi Bölümü Mezunları İçin İş Olanakları

Alakalı Aramalar:

 1. süt teknolojisi bölümü hakkında bilgi

  ,
 2. süt teknolojisi forum

  ,
 3. süt teknolojisi bölümü iş imkanları

  ,
 4. süt teknolojisi bölümü iş olanakları