Suriye ve Mısırdaki olaylar

İsimli konu WH 'Siyaset' kategorisinde, Pure Hate üyesi tarafından 18 Ekim 2013 tarihinde yazılmıştır. Suriye ve Mısırdaki olaylar hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. yaklaşık 1 2 ay önce hızlanan mısır olayları ve ardından suriyedeki kimyasal silah kullanımı neden aniden medyadan düştü? Ölen okadar insanın hayatı sadece 1 hafta boyunca yazılan bi kaç satır yazılarmıydı? Nasıl bu kadar tepkisiz kalıp hayatımızı hiç bişey olmamış gibi yaşıyabiliyoruz. Ölen insan sayısı mısırda 2200 e yakın ve 10 bin yaralı var. Suriyede ise 1300 e yakın ölü sayısı var ve kim bilir kaçtane daha bizim bilmediğimiz ölü insanlar var . Hayatlarımız bu kadar basit mi ben anlam veremiyorum artık. Aynı şeyler bi gün bizimde başımıza gelebilir illaki bizimde mi canımızın yanması lazım nasıl bukadar rahat millet olabildik anlıyamadım cidden kendinden başkasını düşünen kalmamış bu devirde . Daha bu yaz başı gezi parkı olaylarında kaç bin türk sokaklara döküldü peki neden bu tür konularda sokaklara çıkamıyoruz birlik olamıyoruz neden mi biz sadece rahatımız bozulduğunda bişeylere karşı koyarız ne biliyim işte alkol yasaklanır bilmem ne yasaklanır anca ozaman binlerce insan sokağa dökülür dibimizdeki ülkelerde binlerce masum ölürken sesimiz çıkmaz.
    18 Ekim 2013
  2. Suriye ve Mısırdaki olaylar Cevapları

soru sor

Suriye ve Mısırdaki olaylar