Sur'da Vali yardımcısı ve Emniyet Müdürü inceleme yaptığı sırada çatışma

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 10 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Sur'da Vali yardımcısı ve Emniyet Müdürü inceleme yaptığı sırada çatışma hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  DİYARBAKIR'ın operasyonların tamamlandığı merkez Sur İlçesi'nde bugün Vali Yardımcıları ile Emniyet Müdürü Adnan Taşdan inceleme yaparken, yaklaşık 1 kilometre uzakta güvenlik güçleri arama tarama faaliyeti yaptığı sırada bir eve gizlenen PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısına uğradı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 4 terörist öldürüldü. Devam eden operasyonlarda çıkan çatışmada 3 terörist daha öldürüldü.

  Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi'nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için 2 Aralık günü bazı mahallerde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından bordo bereliler, jandarma ve polis özel harekat timlerinin katıldığı operasyonlar dün sona erdi.

  Bugün ilçenin Dört Ayaklı Minare çevresinde Vali Yardımcıları ve Emniyet Müdürü Adnan Taşdan inceleme yaptığı sırada, yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta arama tarama faaliyetini sürdüren güvenlik güçlerine öğle saatlerinde bir eve gizlenen PKK'lı teröristler tarafından otomatik tüfeklerle ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışmada ilk belirlemelere göre 4 PKK'lı terörist öldürüldü. 1 teröristin yaralı olarak kaçarak başka bir eve sığındığını tespit eden güvenlik güçleri operasyonlarını sürdürürken, başka evlerde terörist bulunup bulunmadığını da araştırıyor.


  ÖLÜ ELE GEÇEN PKK'LI SAYISI 7'YE YÜKSELDİ


  Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde arama tarama faaliyetinde bulunan güvenlik güçlerine gizlendikleri evden ateş açan PKK'lılarla çıkan çatışmada ölü ele geçirilen terörist sayısı 7'ye yükseldi. İlk aşamada 4 teröristin etkisiz hale getirildiği çatışmanın ardından, güvenlik güçleri geniş çaplı operasyon başlattı. Operasyonlarda 3 PKK'lı daha etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçleri ilçedeki arama tarama faaliyetlerini sürdürüyor.
  10 Mart 2016
  #1
 2. Sur'da Vali yardımcısı ve Emniyet Müdürü inceleme yaptığı sırada çatışma Cevapları

soru sor

Sur'da Vali yardımcısı ve Emniyet Müdürü inceleme yaptığı sırada çatışma