SÜPER DEVLETLER KURMAK MÜSLÜMAN TÜRK’ÜN MESLEĞİDİR

İsimli konu WH 'Makaleler' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 25 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır. SÜPER DEVLETLER KURMAK MÜSLÜMAN TÜRK’ÜN MESLEĞİDİR hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  SÜPER DEVLETLER KURMAK MÜSLÜMAN TÜRK’ÜN MESLEĞİDİR

  Bir toplumu, yüzyüze geldiği engeller karşısında dirençli ve muzaffer kılan, o toplumu oluşturan bireylerin arasındaki milli birlik ruhu ve manevi değerlere olan bağlılığıdır. Geçmişi ve kültürü ne kadar eskiye dayanırsa dayansın, bu değerlerin kaybolması dejenerasyonun başgöstermesini, anarşinin hortlamasını, ardından da bölünmeyi ve yokolmayı kaçınılmaz hale getirir. Tarih güçlenmiş, yükselmiş, zenginleşip büyümüş, fakat milli ve manevi bilincini kaybetmesinden dolayı varlığını yitirmiş toplumların örnekleriyle doludur.

  Türk Milleti'nin sayısız tehdit ve zorluk karşısında asırlarca ayakta kalması, herbiri diğerinden güçlü 16 büyük devlet kurarak milyonlara hükmetmesi, insanımızın güçlü imanının, manevi değerlere bağlılığının ve milli birlik konusundaki duyarlılığının bir sonucudur. Türk insanının bu husustaki kararlılığı, milletimizi tarih sahnesinde yüzyıllardır lider ve öncü konumda tutmuştur.

  Asırlardır İslam'ın bayraktarlığını yapan Müslüman Türk Milleti, bugün de modern, aydınlık ve güçlü yapısıyla, aşırılıktan uzak katıksız din anlayışıyla bu görevi üstlenebilecek en uygun yapıya sahiptir. Tarih bunun en büyük şahididir. Bugün Özbeğinden Azerisine, Türkmeninden Kırgızına bütün müslüman Türk halkları adeta nefeslerini tutmuş bir biçimde, Türkiye'nin birlik konusunda atacağı adımları beklemektedir. Çünkü bu, bütün dünya milletleri için bir ümit ışığıdır. Bugün yeryüzünde eksikliği hissedilen adaletin, barışın ve kardeşliğin sağlanması Kuran ahlakını yaşayan Müslüman Türk'ün rahatlıkla başarabileceği bir iştir.
  25 Aralık 2016
  #1
 2. SÜPER DEVLETLER KURMAK MÜSLÜMAN TÜRK’ÜN MESLEĞİDİR Cevapları

soru sor

SÜPER DEVLETLER KURMAK MÜSLÜMAN TÜRK’ÜN MESLEĞİDİR