Süleyman Şensoy

İsimli konu WH 'Biyografiler - Hayat Hikayeleri' kategorisinde, "...Gripin..." üyesi tarafından 16 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır. Süleyman Şensoy hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. "...Gripin..."

  "...Gripin..." Yönetici

  Süleyman Şensoy
  Süleyman Şensoy Kimdir - Süleyman Şensoy Resimleri - Süleyman Şensoy Biyografisi - Süleyman Şensoy Hakkında
  Bünyesinde yayıncılık, reklamcılık, yapımcılık, organizasyon gibi alanlarda faaliyet yapan şirketlerin yer aldığı Asyagroup'u kurdu. 10 yılı aşkın süre grubun genel müdürlüğünü yaptı. 1996 yılında Türkiye'nin hem içte hem dışta stratejik sorunlarına yönelik projeler, raporlar, çalışmalar ve alternatif çözüm önerileri üreten bir merkez kurmayı planladı.

  2002 yılı sonunda bir yıl sürecek altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra 2003 yılı sonlarında TASAM (Türkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi)'ni faaliyete geçirdi. AB çalışma Grubu, Küresel ve Bölgesel Çalışma Grubu, Kafkasya Orta Asya, Ortadoğu Çalışma Grubu gibi şu anda kurulu 8 tane çalışma grubu olan TASAM'ın ayrıca Africa Enstitüsü, Kalkanma ve İşbirliği Enstitüsü ve Siyasal İleteşim Enstitüsü isimleriyle 3 tane de enstitüsü bulunmaktadır. Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), İslam Kalkınma Bankası, TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu), TİKA (Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi), Kadir Has Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Keele Üniversitesi v.b. kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak çeşitli projeler gerçekleştirmiştir.

  Uluslararası Türk-Afrika Kongresi ve Uluslararası Türk-Asya Kongresi'nin de başkanlığını yapan Şensoy çok sayıda bilimsel etkinliğe ve sempozyuma da başkanlık yapmıştır.
  16 Ağustos 2011
  #1
 2. Süleyman Şensoy Cevapları

soru sor

Süleyman Şensoy