SORU

İsimli konu WH 'Aşk & Sevgi' kategorisinde, vERMEK İSTEMİYORUM üyesi tarafından 30 Mart 2014 tarihinde yazılmıştır. SORU hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. İnatçılığın burcu Boğa mıdır?
    30 Mart 2014
  2. SORU Cevapları

3. YλяCλη

YλяCλη Yönetici

Google da bana bu Boğa cevabını verdi.

Her burcun bazı spesifik özelliğiyle öne çıktığı yönleri vardır. Mesela Koçlar için cesur ve sabırsız derler, Boğalar için inatçı, İkizler için dengesiz ve değişken vs bunları ve daha fazlasını Astrolojiburda.com farkıyla bu sayfalarda okuyacaksın. ama bizim şu anki esas mevzumuz Boğaların neden inatçı olduğuyla ilgili.

Boğanın doğduğu mevsime bir bakalım önce 20 Nisan- 21 Mayıs arası. Bu dönem aralığında kısa zamanda yetişeceğini bildiğiniz ekinleri ekersiniz eğer bir çiftçiyseniz. Boğada böyledir biçmeyeceği şeyi ekmez. Tabir-i caizse yaş tahtaya basmaz. Toprak grubu üyesi olduğu için sabittir ve olayları devam ettirir. Öncü özelliği yoktur. Akıl almaktan hoşlanmaz ve sabit olduğu için kafaya taktığı şeyi yapar. İnatçılığı da buradan gelir. O kendi bildiğini okur, sen istediğini söyle fikrini değiştiremeyeceksin. Hatta bazen bu inatçılığını abartıp sırf kendi istediğini yapmak için bile inatlaşabilir seninle. Genelde inatçılık ettiği konular rahatına düşkünlüğünden çıkar. Venüs yönettiği için rahatına ve zevklerine düşkündür. Onları bozmaya kalkarsan eğer yanlışlıkla sana boynuzlarını geçiriverir:) Eğer bir Boğanın inatçılığını nasıl yenerim diye düşünen biriysen üzerine gitme, ona akıl verme ve rahatını bozma o yola gelecektir. Ona hep tatlı dille yaklaş. Yok eğer ben boğanın kendisiyim ve bu inatçılığımdan bıktım usandım diyorsan biraz çevrendekilere kulak ver. Bu akıl almak ya da onların seni yönlendirmesi değil. Böyle düşünme belki onlar senin göremediğin şeyleri görüyor, duyamadığın şeyleri duyuyor? Nereden biliyorsun? O yüzden senin için anahtar kelimem “direnme” çünkü boş yere direniyorsun, boş yere kendinle mücadele ediyorsun…

Bazı kaynaklara göre de Oğlak olarak geçmekte ama çoğunluk Boğa burcunda hem fikir.
    30 Mart 2014
soru sor

SORU