Skylake, Yüzde 60’a Varan Enerji Tasarrufu Getiriyor

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, YλяCλη üyesi tarafından 17 Şubat 2015 tarihinde yazılmıştır. Skylake, Yüzde 60’a Varan Enerji Tasarrufu Getiriyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. YλяCλη

  YλяCλη Yönetici

  [​IMG]
  Intek Skylake CPU
  Intel’in yeni Skylake mimarisi ile ilgili detaylı bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.
  Intel’in işlemci sıralamasının en son ayağını oluşturan Skylake mimarisinin bilgisayarlarımıza ulaşmasına henüz birkaç ay var. 2015’in ikinci yarısında çıkacağı söylenen Skylake ile ilgili yeni teknik bilgiler de her geçen gün yayınlanmaya devam ediyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre Skylake, Intel’in etkili güç tasarrufu politikasını bir sonraki aşamaya taşıyacak.

  Skylake serisinin 5W TDP değerine sahip Skylake-Y modeli ile Broadwell serisinin yine 5W TDP’li Core M 5Y10 modellerinin karşılaştırıldığı bir teste göre Skylake işlemciler Broadwell karşıtlarına göre %60 daha az SoC gücü çekiyor. Bu da 1080p video oynatmada %35 daha uzun oynatım süresi sağlıyor.

  Henüz oldukça yeni olan Broadwell mimarisinin karşısında Skylake’in elde ettiği sonuçlar oldukça etkileyici. Tamamen yeni bir mimari kullanan Skylake, her ne kadar genel olarak masaüstü kullanıcıları tarafından beklense de, başarılı güç tasarrufu ve uzun pil ömrü sebebiyle dizüstü ve tablet kullanıcılarının da ilgisini çekebilecek kapasiteye sahip.

  Intel’in Skylake işlemcilerin üretimine yaz aylarında başlaması bekleniyor. Yepyeni bir yonga seti ve anakart platformu ile bizlerle buluşacak olan işlemcilerin piyasaya çıkış tarihi henüz resmileşmese de, 2015’in son çeyreğinde Skylake mimarili cihazları görmeyi bekleyebiliriz.
  17 Şubat 2015
  #1
 2. Skylake, Yüzde 60’a Varan Enerji Tasarrufu Getiriyor Cevapları

soru sor

Skylake, Yüzde 60’a Varan Enerji Tasarrufu Getiriyor