Sitenizi Google’da Üst Sıralara Taşımanın Yolları

İsimli konu WH 'Network ve İnternet' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 6 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. Sitenizi Google’da Üst Sıralara Taşımanın Yolları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Seo; en basit haliyle bir web sitesinin arama motorlarıyla uyumlu çalışır hale gelmesi ve dolayısıyla arama motorlarında daha üst sıralarda yer alarak bilinirliğinin artırılması için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Seo çalışmaları temel olarak site içi ve site dışı seo çalışmaları olarak iki farklı yöntemin bir arada ilerlemesiyle gerçekleştirilmektedir. Site içi çalışmalara başlık etiketlerinin düzenlenmesi, alakalı sayfa başlık ve açıklamaları, site haritasının olup olmadığı, responsive (tüm tablet, telefon ve bilgisayar ekranlarında doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığı) bir yapıya sahip olup olmadığı gibi unsurlar örnek gösterilebilirken, backlink site dışı seo çalışmasının temelini oluşturmaktadır. Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinin yanyana gelmesiyle ortaya çıkan SEO kavramının Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu”‘dur.

  Her firma gerek marka bilinirliğini artırmak, gerekse web siteleri üzerinden ticaret yapabilmek için seo çalışmalarına ihtiyaç duymaktadırlar. Doğru seo çalışmaları sonucunda başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında üst sıralarda yer alan siteler daha fazla ziyaretçi çekebilirler. Bu durum marka bilinirliğinin artmasını, ticaret hacminin genişlemesini sağlamaktadır. Seo çalışmaları herkes tarafından yapılabilecek çalışmalar değildir. Çünkü bu tür çalışmalarda yapılacak hatalar sitelerin var olan konumlarının daha da geriye gitmesine hatta web sitesinin Google’dan tamamen silinmesine neden olabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı Seo çalışmaları profesyonel kişilerce ya da bu konuda kendisini ispatlamış Seo ajansları tarafından yapılmalıdır.

  Seo ajansları ile ilgili araştırmalar yapılırken dikkat edilmesi gereken bir çok nokta vardır. Çalıştıkları sektör, referansların kanıtlanabilir olması, çalışma yaptıkları site türleri (e-ticaret, kurumsal vs.) ve gerek kelime bazlı, gerekse branding odaklı başarıları bir seo ajansının ne derece güvenilir ve profesyonel olduğunu anlamanın en kolay yoludur. Bir seo ajansı ile anlaşırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise çalışmalar başlamadan müşteri ile sözleşme yapıp yapmadığıdır. SEO çalışmaları konusunda kendini kanıtlamış ve Türkiye’nin önde gelen dijital reklam ajansı olan CRM MEDYA yazılım, tasarım, sosyal medya ve adwords gibi konularda destek verdiği gibi, en güçlü olduğu alanlardan biri olan SEO çalışmaları ile de müşterilerine hizmet vermektedir.
  6 Haziran 2017
  #1
 2. Sitenizi Google’da Üst Sıralara Taşımanın Yolları Cevapları

 3. Bonushood en çok kazandıran, etkinlik ve paylaşım sitesi Bonushood2.com
  26 Ekim 2019
  #2
 4. Bonushood en çok kazandıran, etkinlik ve paylaşım sitesi Bonushood2 . com
  31 Ekim 2019
  #3
soru sor

Sitenizi Google’da Üst Sıralara Taşımanın Yolları