Sıla’ya konser şoku

İsimli konu WH 'Magazin' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 23 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. Sıla’ya konser şoku hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  İSTANBUL’da yapılan 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' ile ilgili "Darbeye karşıyım ama Yenikapı’daki şova katılmayacağım" açıklaması yapan şarkıcı Sıla’nın Bursa Açıkhava Tiyatrosu’nda 28 Eylül’de vereceği konser Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi.

  Sıla’nın İstanbul Yenikapı mitingi için yaptığı açıklama bazı çevrelerin tepkisini çekti. Sıla’nın 21 ve 22 Eylül 2016 tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde yapılması planlanan konseri iptal edilirken, bir iptal haberi de Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden geldi.

  Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı tarafından Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’ndan 28 Eylül 2016 tarihinde yapılacak Sıla konseri iptal edildi. Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:  "Tarihimize kara bir leke olarak geçen ve halkımız üzerine kurulan hain tuzağa karşı, sanatçısından sporcusuna, işadamından siyasetçisine kadar millet kavramını idrak etmiş herkes onurlu bir duruş sergiledi. Sanatçılarımızın büyük bölümü de bu demokrasi mücadelesinden halkımızla bir araya geldi. Ancak halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve iradeyle alay eden sanatçılar da bulunmaktadır. Bu nedenle söz konusu sanatçılardan biri olan şarkıcı Sıla’nın 28 Eylül 2016 tarihlerinde Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılması düşünülen konseri Vakfımız tarafından iptal edilmiştir."

  KAYSERİ'DE SALON İPTALİ

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi de popçu Sıla'nın 29 Kasım 2016 tarihinde vereceği konser için Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi rezervasyonunu iptal etti. İptale gerekçe olarak, 'içinden geçilen hassas günlerde Sıla'nın toplumun kabul etmeyeceği yaklaşımda bulunması' ve 'olay çıkacağı endişesi' gösterildi.
  23 Ocak 2017
  #1
 2. Sıla’ya konser şoku Cevapları

soru sor

Sıla’ya konser şoku