Sıcak Su İçmek Zayıflatır mı?

İsimli konu WH 'Estetik Ve Diyet' kategorisinde, .мєℓσ∂у. üyesi tarafından 30 Mart 2012 tarihinde yazılmıştır. Sıcak Su İçmek Zayıflatır mı? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  Herhangi bir diyet yada egzersiz programına bağlı kalmadan bol bol su içmenin tek başına kilo verdirici bir özelliği olduğunu düşünmek yanlıştır. Diyet yaparken bol su içmek kilo kayıplarından sonra vücutta oluşan sarkmaları yok etmek için idealdir ve ayrıca oluşabilecek kabızlık problemine karşıda iyi gelmektedir.
  Peki diyet yaparken sıcak su içmenin faydası nedir diyecek olursanız; sıcak suyun mide de kalma süresi soğuk suya göre daha fazla olduğundan sıcak su içtikten sonra insana tokluk hissi verme süresi soğuk sudan yaklaşık olarak 4 kat daha fazladır.
  Soğuk su da sıcak suyun aksine insana açlık hissi vererek daha fazla yemek tüketilmesini sağlamaktadır. Çinliler 40′lı yaşlardan sonra vücut sıcaklığından daha soğuk sıvı tüketilmesinin zararlı olduğuna inanmaktadırlar.

  Sıcak su vücudun ısı dengesini bozmadan kana karışır ve kan dolaşımını artırır. İç organların etrafındaki kasların gevşemesine yardımcı olmaktadır. Besinlerin emilimine yardımcı olup sindirimi rahatlatır.
  30 Mart 2012
  #1
 2. Sıcak Su İçmek Zayıflatır mı? Cevapları

soru sor

Sıcak Su İçmek Zayıflatır mı?

Alakalı Aramalar:

 1. usumek zayiflatirmi

  ,
 2. üşümek zayıflatıyor

  ,
 3. üşümek kilo verdirir mi

  ,
 4. sipor yaparken sicaksu içmek zayiflatirmi