Shefali Chowdhury

İsimli konu WH 'Sanat' kategorisinde, "...Gripin..." üyesi tarafından 14 Temmuz 2011 tarihinde yazılmıştır. Shefali Chowdhury hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. "...Gripin..."

  "...Gripin..." Yönetici

  Shefali Chowdhury, (d. 20 Haziran 1988), Denbigh, Galler) Bangladeş asıllı Gal oyuncudur. Harry Potter serisindeki Parvati Patil karakterini beyaz perdede canlandırmasıyla tanınmıştır.

  Shefali aslen Bangladeşli, 5 çocuklu, Müslüman bir ailenin en küçüğüdür. 1980'lerde pek çok Bangladeşli, Birleşik Krallık'a göç ederken ailesi de Bangladeş'in Sylhet şehrinden İngiltere'ye göç etti.

  İlk yer aldığı film adı pek duyulmamış Kannathil Muthamittal da olsa, Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde Parvati Patil rolü sayesinde dikkatleri üzerine çekti.

  Ateş Kadehi’nde Harry Potter'ın Noel Balosu eşini oynuyordu. Filmde Harry Potter'ı oynayan Daniel Radcliffe, Harry Potter ve Ateş Kadehi’ nin yapımı sırasında This Is London'a şöyle dedi: " Shefali ile bir dans sahnem vardı. O tamamiyle göz kamaştırıcıydı.”

  Shefali imrenilen Parvati rolünü Birmington'daki Waverley okulunda son senesini okurken elde etti. O ve Afshan Azad, Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde beraber rol aldıktan sonra yakın arkadaş olmuşlardır.[1]

  Harry Potter serisinin yeni kısmı olan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nda oynayacağı Parvati Patil rolü çekimleri ile çalışmaktadır.
  14 Temmuz 2011
  #1
 2. Shefali Chowdhury Cevapları

soru sor

Shefali Chowdhury