Shareware İnceleme

İsimli konu WH 'Bilgisayar' kategorisinde, Kyren üyesi tarafından 1 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. Shareware İnceleme hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. SHAREWARE İNCELEME


  File (Dosya) Menüsü

  New: (Yeni) Yeni ve temiz bir FlashGet penceresi açar, eskiden devam eden download işlemlerini siler. Bu yüzden dikkatli kullanılmalıdır. Kazara tıklarsanız File (Dosya) menüsünün altlarına doğru yer alan Default.jcd komutuyla eskisini çağırabilirsiniz.

  Open: (Aç) Yukarıdaki komutla temiz bir FlashGet penceresi açacağımızı öğrendik. Eskisini, üzerindeki tüm sürmekte olan download işlemleri, bitmiş download kayıtlari ile ilgili bilgilerle açabilmek için Open komutunu kullanabiliriz. Buradan anlayacağınız üzere FlashGet ana penceresindeki tüm download işlemleri ile ilgili bilgileri JCD soyadıyla kaydedebiliyoruz. Örneğin FlashGet penceresinin sol bölmesinde Downloaded (İndirildi) klasörünü seçerseniz daha önce indirdiğiniz dosyaları sağ üst bölmede görebilirsiniz. Bu dosyaları seçtiğinizde sağ alt bölmede hangi siteden, ne zaman çektiğiniz gibi bazen oldukça yararlı olabilecek bilgileri bulabilirsiniz. (Örneğin bir dosyayı indirip kaybettiniz, nereden indirdiğinizi hatırlamıyorsunuz. İşte tüm bu bilgiler burada.

  Save: (Kaydet) İşte kayıt kısmı burada. FlashGet ile ilgili ne yaptıysanız tümünün ayarlarını buradan kaydedebilirsiniz. Default.JCD dosya ismiyle kaydeder.

  Save As: (Farklı Kaydet) FlashGet bilgilerini farklı isimde kaydetmek istiyorsanız kullanabilirsiniz..

  Import File: (Eski İndirme Verilerini Al) Daha önceden çekimi bitmiş ya da bitmemiş dosyayı tekrar download listesine ekler.

  Import Batch File: (Eski Toplu İndirme Verilerini Al) Daha önceden çekimi bitmemiş veya FlashGet programının kategorilerinden birine yerleştirilmemiş toplu indirme islerini kaydeder. FlashGet dizinlere göre kategoriler oluşturabilir.

  Export Information: (Bilgileri Export Et) Download edilmekte olan dosya hakkında küçük bir bilgi dosyası hazırlar. (LOG ya da HTML formatında.)

  Export: (Dışarı At) Download edilen dosyaları ve dosya bilgileri aktarmaya yarar. Örneğin bu bilgileri yedekleyecekseniz veya başka bir PC'ye aktaracaksanız ise yarar.

  Recent Downloaded File: (Son indirilen dosyalar) Bu bölümde en son download edilen dosyalara daha çabuk erişebilmeniz için otomatik olarak kısayollar oluşur.

  Quit: (Çıkış) Programdan çıkar.

  Category (Kategori) Menüsü  Bu bölümdeki özellikleri yukarıda zaten anlattık. FlashGet'in sol bölmesindeki ağaç yapısında çeşitli kategori isimlerine sağ tıklayarak yaptığımız işlemleri bu menüden de yapabiliriz.

  [önceki] [sonraki]
  1 Mart 2008
  #1
 2. Shareware İnceleme Cevapları

soru sor

Shareware İnceleme