Sevgililer Günü Nedir, Nasıl Kutlanır, Ne Hediye Alınır?

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, aslihan avci üyesi tarafından 18 Mayıs 2017 tarihinde yazılmıştır. Sevgililer Günü Nedir, Nasıl Kutlanır, Ne Hediye Alınır? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat gününde kutlanan, sevgililere özel bir gündür. İlk olarak Valentine isimli din adamına ithaf edilen bu gün, bazı yerlerde “Aziz Valentine” olarak geçer. Sevgililer Günü, yıllar geçtikçe sevgililer arasında, ilişkiyi kutlamak adına kullanılan bir gün haline geldi. Sevgililerin birbirlerine hediyeler aldıkları ve özel olarak bu günü planlayarak geçirdikleri bir gün olarak devam etmekte. 14 Şubat, hediye anlamında tüm dünyada en çok para harcanan gün olarak geçmektedir.

  Sevgililer Günü Süsleri, dış mekan ve ev süslemeri olmak üzere ikiye ayrılır. Dış mekan için kalpli balonlar kullanabilirsiniz. Evde kutlamaksa süsleme bakımından oldukça keyiflidir. Doğum günü malzemeleri olarakda kuallnılan Gül yaprakları, kırmızı balonlar, kırmızı mumlar ve çeşitli hatıra fotoğraflarınızla süsleyebilececeğiniz evinizi, çok ekonomik fiyatlara bir anda romantik ve mekana çevirebilirsiniz. Tüm bu süs malzemelerini Sevgililer Günü Süsleri kategorisinden sipariş verebilir ve geceyi planlamaya başlayabilirsiniz.

  Sevgililer Günü için en çok alınan hediyelerden biri kırmızı gül demetleridir. Farklı çiçekler de tercih ediliyor olsa da, çiçeksiz bir sevgililer gününü henüz düşünemiyoruz. Bunun yanında değerli mücevherler, çikolatalar, oyuncak pelüş ayılar gibi popüler hediyeler de yer almaktadır. Ayrıca bu özel günü evlilik teklifi için değerlendirenler de olduğu için tek taş piyasası Şubat ayında oldukça canlıdır.

  Sevgililer Günü, genellikle romantik bir akşam yemeği ve ardından sinema ile devam eder. Yemeği outdoor bir mekanda planlayabileceğiniz gibi, kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Özellikle sevgililerin birlikte hazırladıkları yemekler oldukça romantik anlara sebep olabilir. Eğer yemekle uğraşmak istemeyip dışarı çıkmak isterseniz, loş ışıklı, birbirinizi duyabileceğiniz seste müzik olan hoş bir yere gitmenizi öneririz. Yemekten sonra iki tarafın da hoşlanacağı bir film ile geceyi sonlandırmak harika olacaktır. Eğer farklı bir gün planlamak isterseniz, daha önce gitmediğiniz bir müzeye, sergiye ya da tiyatroya gidebilirsiniz.
  18 Mayıs 2017
  #1
 2. Sevgililer Günü Nedir, Nasıl Kutlanır, Ne Hediye Alınır? Cevapları

 3. Kapitalist sistemin düzeni. Ne hediyesi bırakın bu işleri :D
  1 Kasım 2018
  #2
 4. Boş iş. Sevgi bir gün değil her gün gösterilir.
  2 Kasım 2018
  #3
 5. Saçma sapan icatlar çıkarıyorlar bir kutla yeter işte.
  6 Şubat 2019
  #4
 6. Sevgililer Günü, sevgiyi, dostluğu ve hayatında başka insanlara sahip olmanın mutluluğunu kutlamanın zamanıdır. Kalplerle süslenmiş çiçekler, şekerlemeler ve kartlar günü. Bu özel günün kökeni olsa da, çok pembe değil.

  Sevgililer Günü’nün nasıl başladığına dair pek çok teori var, ancak en önemlisi 268’de Roma’da başlıyor. Genç erkekler aşık olduklarında veya hayatlarını bir karı ve çocuklarla paylaşırken daha temkinli olma eğiliminde olduklarını keşfetti.

  Ordularında çok sayıda askeri sigortalamak için Claudius, bu genç erkeklerle evlenmeyi yasakladı.

  Claudius aşkı yasa dışı bırakmış olabilir, ancak durduramadı. Genç erkekler ve kadınlar hala aşık oldular ve kilisenin gözünde çift olmak istediler. Valentine isimli cesur ve açıkça romantik bir rahip, yasanın korkunç derecede haksız olduğunu düşündü.

  Hayatını tehlikeye sokan Valentine, evlilik törenleri yapmaya devam etti, bunu gizlice ve yetkililerin gözünden sakladı.

  Yine de, Valentine’ın gizli törenlerinin sözü, Claudius’a geri döndü. Papaz, 14 Şubat'ta bazı versiyonlarda olduğu gibi bulundu ve ölümüne yol açtı. Yüzyıllar sonra Katolik Kilisesi, “Sevgililer” adlı üç azizden biri olan kibar rahibe bir aziz yaptı.

  Sevgililer Günü'nün ilk kez ne zaman kutlandığını kimse tam olarak bilmiyor ama var olan ilk Sevgililer Günü kartı olarak kabul edilen bir şiir var. Londra Kulesi'ndeki bir mahkumdan 1415 yılında karısına gönderildi.

  Bugün tebrik kartı şirketleri, her bir Sevgililer Günü’nün milyarlarca aşkın sevgi ve sevgi kartının gönderildiğini tahmin ediyor.

  Valentine, Katolik Hristiyan bir aziz olmasına rağmen, ölümü ve yarattığı sevgi geleneği, tüm dinlerden insanlar tarafından dünya çapında kutlanır. İnsanlar dünyanın birçok ülkesinde ilçelere kart, çiçek ve şeker gönderiyor.

  Bazı ülkeler St. Valentine’ın Gününü yasakladı, ancak aşık olan insanlar, olayın kutlanmasıyla mahkum rahiplerin cesaretini gösteriyor. Baskıcı hükümetler, ülkede mevcut olan tüm kırmızı güllere el koyabilirler. Yine de hiç kimse sevgi ve şefkatin akışını durduramaz.
  13 Ağustos 2019
  #5
 7. Bonushood en çok kazandıran, etkinlik ve paylaşım sitesi Bonushood2.com
  16 Ekim 2019
  #6
 8. Bonushood en çok kazandıran, etkinlik ve paylaşım sitesi Bonushood2.com
  28 Ekim 2019
  #7
soru sor

Sevgililer Günü Nedir, Nasıl Kutlanır, Ne Hediye Alınır?