"Sende zerre kadar onur varsa..."

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 11 Mayıs 2011 tarihinde yazılmıştır. "Sende zerre kadar onur varsa..." hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  "Sende zerre kadar onur varsa..."

  Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert yanıt


  [​IMG]
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Lüleburgaz Mitinginde yaptığı konuşmada hükümeti YGS'deki şifre iddiaları üzerinden eleştiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na çok sert yanıt verdi. Savcının soruşturma sonucunda takipsizlik kararı verdiğini belirten Erdoğan, bir bakanın YÖK'e mail göndererek torpil istediği iddiaları ile ilgili olarak da "Ya sende zerre kadar onur varsa zerre kadar onur varsa bu kadar ağır konuşuyorum çıkarsın bu hükümetin o bakanını açıklarsın. Ve o bakanını bu başbakan orada bir dakika tutarsa sen her sözü söyleyebilirsin" dedi.

  Umut TÜTÜNCÜ / AHT

  BEN PADİŞAH DEĞİLİM
  Başbakan Erdoğan, Trakya'daki seçim gezisinin Lüleburgaz durağında seçim otobüsünün üzerinden halka hitap etti.
  (Padişah Erdoğan tezahüratı üzerine) "Hayır ben padişah değilim. Biz milletimize efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Biz bu milletin hizmetkarıyız. Bu hizmetkar karşısında benim aziz milletim yarın sadece bir Allah razı olsun desin bu yeter bize. Bu yola bunun için çıktık"

  BİR DAKİKA TUTMAM
  (YGS'de bakan torpili iddiaları)"Geçen akşam çıkmış televizyon programında YÖK'ü kaldıracağım diyor. Hayırlı olsun. Aynı programda yarım saat sonra toplanan harçları YÖK'e aktaracağım diyor. YGS, YGS diye tutturdu. Dedik yargıda biz bunun takipçisiyiz. Burada bir yanlış bir suistimal varsa üzerine gideriz. Bu gün yargı kararını açıkladı. Takipsizlik kararı verdi. Ne oldu. Vaka ortada. Bunu da geç. Tuttu diyor ki, YGS'ye ye bir bakan çıkmış bir mail göndermiş ve bu mail ile yeğenine oradan torpil yapmak istemiş. Ya sende zerre kadar onur varsa, bu kadar ağır konuşuyorum, çıkarsın bu hükümetin o bakanını açıklarsın. Ve o bakanı bu başbakan orada bir dakika tutarsa sen her sözü söyleyebilirsin. Ama açıklayamıyor. Niye? Bütün hayatı iftiralarla dolu. Eğer böyle bir bakan var da eğer orada onu bu Tayyip Erdoğan bir dakika tutarsa o bakanı... Çünkü ne Bahçeliyim, ne şuyum ne buyum. Tutmam. Bizim partimizin adı AK Parti. AK, ak. Buralara temiz siyaset sözü vererek geldik. Benim bir bakanım bunu yapamaz. Bu güne kadar bazı bakanlarımla alakalı atılmış adımlarım varsa bunun birçok gerekçeleri vardır. Ve birçoğu da bu gün milletvekili adayı olmadıysa birçok nedenleri vardır. Birkaç gün içersinde büyük ihtimalle o iftirasının da altında kalacak. Çünkü benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanım için de 'yolsuzluk dosyaları var' dedi. Dedik ki 'varsa açıkla bilelim.' Seçim kampanyası boyunca Kadir beyle ilgili bir dosya açıklayamadı. Sadece iftira at tutmazsa iz bırakır. Tutturamadı. Yolsuzlukların olduğu AK Parti iktidarı 18 milyar dolar IMF borcunu ödeyebilir miydi? Yolsuzlukların olduğu bir AKk Parti iktidarı 68 milyar dolar artı merkez bankasına döviz yığabilir miydi."

  SARKOZY'E ROMAN ELEŞTİRİSİ
  "Geçenlerde Fransa'da konuştum. Sarkozy'nin ülkesinde. Dedim ki hem ayrımcılığa karşı olduğunu söyleyeceksin hem Roman kardeşlerimi yurt dışı edeceksin. Kendi ülkesinde. Nasıl yapıyorsun bunu dedim. Nasıl yapıyorsun. Var mı böyle bir ayrımcılık ya. Türkü Kürdü, Roman, Arnavut, Boşnağı ile ayrım yok. Biz Yunus'un dili ile yaradanı severiz yaradandan ötürü"

  ERGENE'Yİ TEMİZLEYECEĞİZ
  "Ergene üzerindeki belediyelerin tamamı CHP'li ve bu belediyelerde arıtma tesisi diye bir şey yok. Bütün atık sular aynen Ergene'ye akıyor. Halbuki bu görev belediyelerin görevidir, DSİ'nin değil. Belediyeler kanununa göre onlara ait. DSİ ile alakası yok. Fakat bir televizyon programında izleyince Veysel beyle görüştüm. Her ne kadar yasa böyle diyorsa da DSİ olarak el atacağız. Ve Ergeneyi nasıl Haliç'i biz bataklık olmaktan pislikten kurtardıysak, Ergeneyi de bataklıktan pislik olmaktan kurtaracağız. Şu anda biz Ergene ile ilgili çalışmalarımızı ustalık dönemimizin bir ürünü olarak inşallah halledeceğiz. Bundan hiç endişeniz olmasın. Bunun sorumluluğunu biz üzerimize aldık. Yasaysa yasa. Bitireceğiz."

  AYÇİÇEK ÖDEMELERİ
  "Yağlı tohumlarla ilgili ödemeler konusunda şu an da Maliye Bakanlığımız hazırlığını yapıyor. Bir hafta 10 günlük gecikmemiz oldu. İnşallah önümüzdeki hafta ödemeler başlayacak. Bu güne kadar benim iktidarımda halkımın bir kuruşu kalmadı bundan sonra da kalmayacak."
  "EDİRNELİ CHP'DE NE BULUYOR?"
  Erdoğan, Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camii'nen önünde düzenlediği mitingte, Edirne Olin Basketbol takımının atkısını taktı. Edirne'yi "Fatih'in doğduğu, Mimar Sinan'ın donattığı, Osmanlı'nın kadim başkenti" diye niteleyen Erdoğan, şu mesajları verdi:

  TÜRKİYE HARİTASINI RENKLERE AYIRMIYORUZ
  "Biz Türkiye haritasını renklere ayıranlardan değiliz. Biz partizanlık yapanlardan, şehirleri, bölgeleri birbirinden ayrı gayrı tutanlardan değiliz. Biz doğuya, batıya, kuzeye, güneye sırtını dönenlerden değiliz. AK Parti elitlerin, seçkincilerin partisi değildir. AK Parti birileri gibi çetelerin partisi, çetelere kol kanat geren, çetelere avukatlık yapan bir parti değildir. Görüyorsunuz bazı partilerin rotasını çeteler, mafya belirliyor. AK Parti'nin rotasını çeteler değil, millet çizmiştir."

  MAZOTTA İNDİRİM YAPACAKMIŞ
  "Türkiye'de, Edirne'de şu da CHP'nindir diyeceğiniz bir tek eser var mı? Bunların çakılı tek çivisi yok, üst üste koyduğu iki tuğla yok. Ne zaman iktidara geldilerse, ne zaman koalisyon ortağı oldularsa ülkeyi açlığa, yokluğa, yoksulluğa sürüklediler. Mazotta indirim yapacakmış. Bunların geçmiş iktidar dönemlerinde mazot her zaman sıfır oldu. Çünkü bunlar çiftçiye, kamyoncuya verecek mazot bile bulamadılar. Traktörlere koyacak mazotumuz yoktu. Enerji bakanı kimdi sayın Baykal. Bunlar ne zaman iktidara geldilerse bu ülkeyi 5 sente muhtaç hale getirdiler."

  CHP BURAYA NE YAPTI
  "Bu CHP buraya ne yaptı? Benim Edirneli kardeşim bu CHP'de ne buluyor. Bunların geçmişinde ne var ki bundan sonra ne olacak. Bunlar denendi, görüldü. Bunlar bizi 5 sente muhtaç ettiler. Unutmayın o nüfus kağıtlarına gaz yağı için damga vurulduğunu. CHP yokluk, yoksulluk demektir bunu böyle biliniz. Ergene Nehri'nin pislenmesinin tek nedeni Ergene Nehri boyunca artıma tesisi yapmayan CHP'li belediyelerdir."
  11 Mayıs 2011
  #1
 2. "Sende zerre kadar onur varsa..." Cevapları

soru sor

"Sende zerre kadar onur varsa..."