Senaryo yazarlarından yol gösterecek sözler

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, yesilalici üyesi tarafından 1 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. Senaryo yazarlarından yol gösterecek sözler hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Raymond Chandler: "Kitaplarım iyi olsaydı, Hollywood’a çağrılmazdım. Kötü olsaydı, ben gelmezdim."

Nelson Algren: "Haftada bin dolara anlaştık. Pazartesi işe başladım, çarşamba kovuldum. Beni işe alan, salı günü sepetlenmişti."

Leland Hayward: "Ben Hecht’le Charlie MacArthur, "Ölmeyen Aşk"ın (Wuthering Heights) senaryosunu iki haftada yazdılar. Walter Wanger için... Bronte’nin kitabını okumamışlardı bile; bir sinopsisten yola çıkmışlardı. Wanger, Sam Goldwyn’e sattı senaryoyu. Goldwyn de korkunç gişe yapan bir film çıkardı. Ben -David O. Selznick için Rüzgar Gibi Geçti’yi (Gone With the Wind) de yazmıştı- kitabı okumadan. Kitabı okursa, kafasının karışacağını söylerdi. Kim bilir belki de haklıydı."

Christopher Isherwood: "Senarist itirafta bulunması için işkence gören ama itiraf edecek hiçbir şeyi olmayan kişidir."

Joseph L. Mankiewicz: "İyi yazılmış bir senaryo zaten yönetilmiş demektir."

Dudley Nichols: "Senaryo bir fotokopidir; asıl filmi yönetmen yapar."

Cesare Zavattini: "Gerçeği bir öykü gibi anlatmayalım; hayatla perdedeki görüntü arasında bir boşluk olmamalı."

Ferdinand Zecca: "Shakespeare’i yeniden yazıyorum. Harika şeyleri ıska geçmiş namussuz."

1 Mart 2008
  2. Senaryo yazarlarından yol gösterecek sözler Cevapları

soru sor

Senaryo yazarlarından yol gösterecek sözler

Alakalı Aramalar:

1. senaryo ile ilgili sözler

,
  2. senaryo sözleri

,
  3. senarist sozleri

,
  4. senaryo hakkında sözler,