Selülitten 9 Günde Kurtulmak İcin Bitkisel Cözüm Nedir

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, YBilgiNN üyesi tarafından 15 Ekim 2013 tarihinde yazılmıştır. Selülitten 9 Günde Kurtulmak İcin Bitkisel Cözüm Nedir hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu paylaşımımda selülitten 9 günde kurtulmak icin bitkisel cözüm nedir ve hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Sağlık paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Selülitten 9 Günde Kurtulmak İcin Bitkisel Cözüm Nedir ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.  [​IMG]

  Selülit İçin Tedavi Yöntemleri  Bitkisel Tedavi Yöntemleri


  Sağlıksız beslenme, dolaşım sistemini, metabolizmayı ve doğal olarak vücudun dengesini bozmaktadır. Sağlıksız beslenmenin sonucu olarak selülitler veya başka sorunlarla karşılaşılır. Bu sorunlara bitkisel çözümler aramak en mantıklı olanıdır. Bugün Birçok sağlık uzmanı bitkilerle tedavi için büyük çaba göstermekte ve bunun için değişik deneyler yapmaktalar..

  Selülit bitkisel bir yolla tedavi edilebilir bir hastalıktır.

  Selülitin tedavisinde kullanılabilecek Bitkileri ve Ekspresleri Aşağıda maddeler halinde sıraladık.

  İstediğiniz bitkiyi tıklayarak hakkında daha geniş bilgi alabilirsiniz.

  1- Gutu Kola Ekspresi

  Gotu Kola özellikle bacaklardaki kan akımını arttırmaktadır. Bu amaçla varis, selülit gibi sorunlara karşı koruyucu olarak ve bacaklardaki yetersiz kan akımını arttırmak amacıyla kullanılmaktadır.

  2- Zambak Yağı

  Vücut ağrılarını dindirir. Romatizma ağrılarında etkilidir. Selülit tedavisinde kullanılır.

  3- Yasemin Yağı

  Romatizma ağrılarını dindirir. Cilt besleyici ve selülit giderici olarak kullanılır.Cildi sıkılaştırır.

  4 Susam Yağı

  Şeker hastalığında da kullanılmaktadır. Yanıkları iyileştirici özelliği vardır. Her cilt için uygundur. Yemeklere lezzet verir. Romatizma ve selülit için de faydalıdır.

  5- Okalüptüs Yağı

  Kabızlık, öksürük, sinüzit, şeker hastalığı, romatizma ve selülite, nezle ve gribe karşı etkilidir

  6- Nane Yağı

  Baş ağrısına iyi gelir. Anne sütünü artırır. Bağırsak solucanlarını temizler. Selülit tedavisinde kullanılır.

  7- Fındık Yağı

  Doğum öncesi, doğum sonrası cildin esnekliğini sağlamak ve cilt çatlağını önlemek amacıyla masaj olarak kullanılır. Selülite ve doğumdan sonra karın bölgesini sıkılaştırıcı olarak kullanılır.

  8- Buğday Yağı

  Hücre yenileyici, selülit için, yanık yara ve diğer cilt problemlerinde, kırışıklıklarda da etkili olarak kullanılır.Ayrıca hassas ve yıpranmış saçlar için faydalıdır. Cilt lekeleri,güneş lekeleri ve doğum lekelerini giderir.

  9- Avokado Yağı

  Cilt nemlendirici, cilt yumuşatıcı, kas gevşetici ve selülite kullanılır.Böbrek taşı söktürücüdür.

  10- Ardıç Yağı

  İdrar söktürücü, iştah açıcı, mide ağrısı, boğaz iltihaplarında, saç dökülmesinde, kandaki şeker miktarının düşürülmesinde, deri hastalıklarında,selülit tedavisinde, ayrıca romatizma ve kramplarda kullanılmaktadır.

  11- Anason Yağı

  Gaz söktürücü, hazımsızlık, şişkinlik vb giderici ve iştah açıcı, anne sütünü artırıcı olarak ve selülit tedavisinde ve uyku verici olarak kullanılır.

  Evet selülitlere faydalı bitkilerden bir kısmını böyle sıralayabiliriz. ayrıca portakal yağı ile selülitli bölgeye masaj yapılmasıda selülitlere karşı oldukça faydalıdır.

  Sirke Maskesiyle Selülitlerden Kurtulma Yolu


  Selülitlerle mücadele ederken, en çok uygulanan yöntemlerden biride vücudu daha doğrusu selülit oluşmuş bölgeyi sarıp, hava almasını engelleyip, terlemesine olanak sağlamaktır. Bu yöntem sera etkisi olarak adlandırılır. Yani hava almayan bölge terlemeye başlar. Bu yöntemi uygularken en çok kullanılan ve en etkili olan madde ise kil'dir. Kil sürülen bölgede sera etkisi yaparak o bölgenin terlemesine yardımcı olur.

  Elma Sirkesini tavsiye ediyoruz bu yöntemde.

  Elma sirkesi ile eşit miktarda suyu karıştırdıktan sonra bir miktarda limon yağı veya biberiye yağı ekliyoruz.

  Bu arada elma sirkesinin derecesinin %4 veya %6 arasında olması gerekiyor.

  Karışımı hazırladıktan sonra selülitli bölgeye sürüyoruz. Ardından bir naylon ile (mutfak naylonu olabilir) karışımı sürdüğümüz bölgeyi kapatıp hava almasını engelliyoruz. Sonrasında vücudun rahatça terlemesine olanak sağlamak için, ısıtmamız gerekiyor. bunun içinde Naylonla kapattığımız bölgeyi bir battaniye yada buna benzer bir bezle örtüyoruz.. Yaklaşık 60 veya 70 dakika beklettikten sonra naylonu ve battaniyeyi kaldırıyoruz..

  Sonrasında güzelce ovarak selülitli bölgeyi yıkıyoruz..

  Ardından selülitli bölgeye nemlendirici krem sürüyoruz..

  Bu işlemi 1-3 ay arası yaparsanız selülitlerden tamamen kurtulmuş olursunuz.

  Selülit Kremi, Ender Saraç'ın Masaj Yağı Kremi


  Diyet ve Sağlıklı bir yaşam için oldukça önemli açıklama ve bilgilendirmelerde bulunan Doktor Ender Saraç, Selülitlerden kurtulmak için de bir masaj yağı recetesi açıkladı.

  Oldukça tecrübeli olan Ender Saraç, bu selülit masaj yağı recetesinide tecrübe ve çalışmalarıyla hizmete sunmakta.

  Selülit kremi olarak nitelendirmek isteyenlerde olabilir ancak isim olarak masaj yaparak ve yedirerek uygulanan bir "yağların karışımı" olmasından ötürü selülit masaj yağı demek daha doğru olacaktır.

  Recetenin nasıl hazırlanıp nasıl ve nekadar süre kullanılacağı hakkında ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalışalım.

  Yarım tatlı kaşığı Susamyağı + Yarım kahve kaşığı portakal yağı + 5 damla biberiye yağı + 10 damla kekik yağı.

  Evet karışımımız bunlardan oluşuyor.. Bu yağları temiz bir kapta güzelce karıştırdıktan sonra, hafif/kısık ateşte ısıtıyoruz. Karışımın sıcaklığı vücut sıcaklığına yakın olursa daha iyi olacaktır. Yani 40 derece olması yeterlidir.

  Karışımı hazırladıktan sonra, karışımı selülit olan bölgeye elimizle sürüp iyice yediriyoruz.. Sürme işlemi bittikten sonra Cildi kızartacak bir kese yada lifle (ham ipek lif olabilir) Sertçe bastırarak en az 15-20 dakika boyunca masaj yapıyoruz.

  Sonra selülitli bölgeyi mutfak steçiyle sıkıca sarıp terleme yapması için egzersiz yada spor yapıyoruz.

  Minimum 20 dakika steç daha selülitli bölgeye sarılmış haldeyken Spor yapıyoruz.. (terletici hareketler olması gerekiyor., egzersizler de olabilir.)

  Sonra banyoda iyice ovalayarak selülitli bölgeyi yıkıyoruz.

  Bu işlem 2 ay boyunca yapılacak. ve Eğer zamanınız varsa günde sabah akşam olmak üzere iki defa, zamanınız yoksa günde bir defa aynı işlemi tekrarlamanız gerekiyor.

  Doktor Ender Saraç'a bu güzel çalışmasından dolayı Teşekkür Ederiz.
  15 Ekim 2013
  #1
 2. Selülitten 9 Günde Kurtulmak İcin Bitkisel Cözüm Nedir Cevapları

soru sor

Selülitten 9 Günde Kurtulmak İcin Bitkisel Cözüm Nedir