Schulz'tan İncirlik yorumu

İsimli konu WH 'Dünya' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 15 Mayıs 2017 tarihinde yazılmıştır. Schulz'tan İncirlik yorumu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Almanya’dan İncirlik konusunda bir tepki de Sosyal Demokrat Parti SPD’nin Başbakan adayı Martin Schulz’dan geldi.

  Türkiye’nin Alman vekillere İncirlik’te görevli Alman askerlerini ziyaret etme konusunda izin vermemesine gerekçe olarak “Almanya’nın Türk askerlerine sığınma hakkı vermesini” gösterdiğini kaydeden Martin Schulz, bunun kendisini şok ettiğini belirterek, “Almanya'ya şantaj yapılamaz” dedi.

  Ben olsaydım alternatif arayışlarına çoktan başlanmıştı

  Kamu kanalı ARD’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Schulz, İncirlik konusundaki bir soruya, "Martin Schulz başbakan olsaydı, Savunma Bakanı Ursula Von der Leyen çoktan alternatif bir üs aramak durumunda kalırdı” ifadelerini kullandı.

  Gabriel: Karar değişmezse Türkiye’de kalınacağını sanmıyorum

  Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ise, Türkiye’nin kararından dönmesini umuyor. Milletvekillerinin Alman askerlerini ziyaret etmesine izin verilmesi gerektiğini kaydeden Gabriel, “Şayet bu ret kararı nihai olarak kalacaksa, o zaman biz Alman askerlerinin Türkiye’de konuşlandırılmaya devam edilebileceğini düşünemiyoruz. Ancak Türkiye’nin konumunu değiştireceğini umuyoruz” dedi.

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, konuya ilişkin gün içerisinde yaptığı açıklamada, ilk kez İncirlik Üssü’ne somut alternatif arayışlarını doğrulamış ve Ürdün’ün olasılıklar arasında bulunduğunu söylemişti.
  15 Mayıs 2017
  #1
 2. Schulz'tan İncirlik yorumu Cevapları

soru sor

Schulz'tan İncirlik yorumu