'Savaşa hayır' sloganıyla 132 ülke gezdi, ülkesinde savaş mağduru oldu

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 15 Haziran 2021 tarihinde yazılmıştır. 'Savaşa hayır' sloganıyla 132 ülke gezdi, ülkesinde savaş mağduru oldu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Suriye uyruklu Dr. Ahmad Jebeili (65), küresel barışa dikkat çekmek amacıyla 24 yılda 'Savaşa hayır' sloganıyla 132 ülke gezdi. Gittiği her ülkede devlet büyükleriyle bir araya gelen Dr. Jebeili, 24 yıllık barış çabasının ardından kendi ülkesinde savaş mağduru oldu. Suriye'deki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Dr. Ahmad Jebeili, Mardin’e yerleşerek burada bir fizyoterapi merkezi açtı. Dr. Jebeili, aynı zamanda Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Amerikalı Muhammed Ali, Ürdün Kralı Hüseyin, Filistin Kurtuluş Örgütü Lideri Yaser Arafat ve Rahibe Teresa’yı da tedavi etti.

  Refleksoloji ve Fizyoterapi Uzmanı Suriyeli Dr. Ahmad Jebeili, 24 yılda 132 ülke gezerek, 'Savaşa hayır' sloganıyla, küresel barışa dikkat çekmek istedi. Gittiği her ülkede devlet büyükleriyle görüşen Dr. Jebeili, kendi ülkesi Suriye'de savaş mağduru oldu.

  Gittiği ülkede çok iyi karşılandığını ifade eden Dr. Jebeili, Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Amerikalı Muhammed Ali, Arnavut kökenli Nobel Barış Ödülü sahibi Aktivist Rahibe Teresa, Ürdün Kralı Hüseyin bin Talal ile Filistin Kurtuluş Örgütü Lideri Yaser Arafat gibi, birçok devlet büyüğü ve ünlüyü tedavi ettiğini söyledi.
  15 Haziran 2021
  #1
 2. 'Savaşa hayır' sloganıyla 132 ülke gezdi, ülkesinde savaş mağduru oldu Cevapları

soru sor

'Savaşa hayır' sloganıyla 132 ülke gezdi, ülkesinde savaş mağduru oldu