Sanat Dalları Ve Özellikleri

İsimli konu WH 'Sanat' kategorisinde, Metallica üyesi tarafından 12 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır. Sanat Dalları Ve Özellikleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Sanat dalları ve özelliklerini tek bir konuda topluyorum. İkisine birlikte bu konudan ulaşabilirsiniz. Sanat dalları ve özellikleri ile ilgili ödevi olanlara yardımcı olur umarım.

  sanat dalları nelerdir, sanat dallarının özellikleri, sanat dallarının isimleri

  Sanat Dalları Ve Özellikleri  Güzel sanatların çeşitleri:


  • Edebiyat: Kelimelerle yapılan bir güzel sanattır. Nazım ve nesir yolundaki bütün eserler bu kola girer.
  • Resim: Yağlı, sulu ya da kuru boyalarla bir zemin üzerine çizgiler çizme ve boyama suretiyle yapılan güzel sanattır. Resim yapan sanatçıya ressam adı verilir.
  • Heykel: Ya tabiatta var olan ya da hayalde canlandırılan varlıkları,taş, çamur, tahta, maden gibi maddeler kullanmak suretiyle üç boyutlu olarak yapma işidir. Heykel yapanlara heykeltıraş adı verilir.
  • Mimarlık: İnsanların estetik zevklerine hitap edecek şekilde yapılar yapmaktır. Tarihî olmak özelliğini kazanmış yapıtlar, tapmaklar, camiler, saraylar, bir medeniyetin en güzel eserlerini meydana getirirler. Sanatçılarına mimar adı verilir.
  • Musiki (Müzik): Sesleri melodi haline getirme sanatıdır. Müzik, pek çok bölümlere ayrılır. Musiki bestecilerine musıkişinas denir.
  • Tiyatro: Bir hikâyenin, sahnede, oyuncular tarafından canlandırılarak temsil edilmesi sanatıdır. Bugün tiyatro eserleri, sinemalarda, radyolarda, televizyonlarda yer almaktadır. Eseri oynayan sanatçılara aktör, aktris adı verilir.
  • Dans: Musikiye uyularak yapılan ritmik hareketlerdir. Pek çok çeşitleri vardır.
  • Bunların dışında olarak, bugün, sinema ve fotoğrafçılığı da güzel sanatlar arasında sayanlar vardır.
  12 Mayıs 2012
  #1
 2. Sanat Dalları Ve Özellikleri Cevapları

soru sor

Sanat Dalları Ve Özellikleri

Alakalı Aramalar:

 1. sanatın dalları

  ,
 2. sanat dalları ve özellikleri

  ,
 3. sanatın dalları nelerdir

  ,
 4. sanat dalları nelerdir kısaca özeti,
 5. türk sanat dallari ve öne çıkan isimler