Samsung Kullananlar Hack Mağduru Olabilir

İsimli konu WH 'Samsung' kategorisinde, red_dragon18111 üyesi tarafından 12 Kasım 2014 tarihinde yazılmıştır. Samsung Kullananlar Hack Mağduru Olabilir hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Apple’dan sonra Samsung kullanıcıları da hacker’ların hedefi haline geldi. Akıllı telefon için Samsung’u tercih ederek Find My Mobile adlı uygulamayı telefonuna yükleyen kullanıcılar siber saldırı mağduru kalabilir.

  [​IMG]

  Son dönemlerde siber saldırıların android sistemlere doğru yönelerek her geçen gün arttığını duyurmuştuk. Samsung akıllı telefonlar için geliştirilen ve telefon kullanıcısının yerini bildiren uygulama Find My Mobile hacker’ların hedefi olmaktan kurtulamadı.

  [​IMG]

  Kişilerin telefonlarını kaybettikten sonra ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla yazılan uygulama ile özellikle hırsızlık durumunda kullanıcının telefonuna tekrar ulaşabilmesinin önünü açmaktaydı ancak siber korsanların yaptıkları DDOS siber saldırıları ile uygulamanın yüklü olduğu telefonlar kırılarak içerik bilgileri kopyalanabiliyor.


  ABD Ulusal Siber Güvenlik Kurumundan yapılan açıklama ile uygulamayı hackleyen hacker’lar telefondaki güvenlik kodlarını değiştirebiliyor, rehber ve mesajlara erişim sağlayabiliyor ve telefonun çalınması gibi durumlarda ise ulaşılmıyor. ABD Ulusal Siber Güvenlik Kurumundan bu açıklamalar gelirken ünlü Samsung firmasından ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

  Kaynak: http://siberguvenlikhaberleri.blogspot.com.tr/2014/11/samsung-siber-saldiri.html
  12 Kasım 2014
  #1
 2. Samsung Kullananlar Hack Mağduru Olabilir Cevapları

soru sor

Samsung Kullananlar Hack Mağduru Olabilir