Şampiyon güreşçi Adar: Bu ilki...

İsimli konu WH 'Diğer Spor Dalları' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 12 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Şampiyon güreşçi Adar: Bu ilki... hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  LETONYA'nın başkenti Riga'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 75 kiloda şampiyon olarak, Avrupa Şampiyonası tarihinde kadınlarda Türkiye'ye ilk altın madalyasını kazandıran milli güreşçi Yasemin Adar, olimpiyatlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istediğini söyledi.

  Elde ettiği başarının kendisinin değil, tüm Türk kadın güreşinin başarısı olduğunu ifade eden 24 yaşındaki şampiyon güreşçi Yasemin Adar, şunları söyledi:


  "İnşallah Sırbistan'da yapılacak kalifikasyonda finale kalıp, olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil ederim. Bu ilki Türk halkına yaşattığım için çok gururluyum. Bu sadece benim başarım değil, tüm Türk kadın güreşinin başarısı. Tüm eski ve şimdiki federasyon başkanlarımız ve antrenörlerimize çok teşekkür ederim. Onların da emekleri çok üzerimizde. Allah onlardan razı olsun. Kulüp olarak da Edirne Trakya Birlik Kulübü'ne bana vermiş olduğu desteklerden çok teşekkür ederim. İnanıyorum ki, Türk halkımız kadın güreşine destek çıktığı sürece, daha birçok tarih yazılacak."


  5 yıldır güreş ile ilgilendiğini vurgulayan Adar, "Daha öncelerden atletizm ve hentbol altyapım var. Güreşe ilk başlamam, Remzi Kurt ve Kemal Kurt hocalarım sayesinde oldu. Piolet hareketini öğrenmek için de Besyo'ya girdim" derken, idolünün ise "Asrın güreşçisi" Hamza Yerlikaya olduğunu söyledi.
  12 Mart 2016
  #1
 2. Şampiyon güreşçi Adar: Bu ilki... Cevapları

soru sor

Şampiyon güreşçi Adar: Bu ilki...