Şahin: Çocuklarımız cami ve okul tuvaletlerinde heder oluyor

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 31 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Şahin: Çocuklarımız cami ve okul tuvaletlerinde heder oluyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  UYUŞTURUCU ile mücadele seminerrinde konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Samsun’da 12- 13 yaşındaki çocuklarımızın cami tuvaletlerinde, okul bahçelerinde heder olduklarını güvenlik güçlerindeki arkadaşlarımız sürekli raporluyorlar" dedi.

  Samsun Valisi İbrahim Şahin, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün Atakum İlçesi'nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlediği 'Uyuşturucu İle Mücadelede Farkındalık' seminerine katıldı. Seminerde konuşan Vali Şahin, katılımcılara örnekler vererek mücadele için birlikte olmak gerektiğini vurguladı. Vali Şahin şöyle konuştu:

  "Eğitim çağındaki çocuklarınızın ceplerini ve çantalarını kontrol edin. Kimlerle arkadaşlık kurduğuna bakın. Bakmamız lazım. Zannediyoruz ki çocuklarımıza bulaşmaz. Ama bakıyoruz çocuğumuza bulaşmış. Samsun’da 12- 13 yaşındaki çocuklarımızın cami tuvaletlerinde ve okul tuvaletlerinde, okul bahçelerinde heder olduklarını güvenlik güçlerindeki arkadaşlarımız sürekli raporluyorlar. Buraya gelirken bir hakim arkadaşım beni aramıştı. Ankara’da baktığı dosyaların yüzde 50’si cinsel suçlar. Yüzde 30’u uyuşturucu ve yüzde 20’si de diğer tüm suç unsurları olduğunu söyledi. Yani zaman zaman 'ne oluyoruz?' diye düşünmemiz gerekiyor. Bizim buna önlem almamız gerekiyor. Uyuşturucuyu içen, ne içtiğini ve ne kadar içtiğini bilmiyor. Bonzai denilen sentetik uyuşturucunun içerisinde fare zehri artıklarının çıktığını herkes biliyor. Bu konuda Samsun ulusal medyada hoş olmayacak bir şekilde anılıyor. Bununla hepimiz mücadele etmeliyiz."

  NARGİLE'DEKİ TEHLİKE

  Samsun’da tedbirleri üst seviyede tuttuklarını söyleyen Vali Şahin, nargile salonlarının basit göründüğü ancak uyuşturucunun belki de başlangıcını oluşturabileceğini kaydederek, "Sigara, nargile ve diğer maddeleri çocuklarımızdan uzak tutmamız gerekiyor" dedi.
  31 Mart 2016
  #1
 2. Şahin: Çocuklarımız cami ve okul tuvaletlerinde heder oluyor Cevapları

soru sor

Şahin: Çocuklarımız cami ve okul tuvaletlerinde heder oluyor