Saha Satış Otomasyonu Nedir? Neden Kullanılır?

İsimli konu WH 'Makaleler' kategorisinde, salesplus üyesi tarafından 25 Eylül 2018 tarihinde yazılmıştır. Saha Satış Otomasyonu Nedir? Neden Kullanılır? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Sales Plus, verinin gücünden faydalanarak saha ekibi, merkez ve bayiler arasındaki etkileşim hızını ve verimliliği arttıran bir android saha satış otomasyonudur. Peki, saha satış operasyonlarının kontrolünü sağlamada işletmenize büyük fayda sağlayacak olan Sales Plus saha satış otomasyonu ile işletmeniz başka ne gibi faydalar elde edecek? Sorunun cevabını alt başlıklar halinde yazımızda bulabilirsiniz.

  Sales Plus ile Zaman Kontrolü Sizde Olacak

  Bir mobil saha satış otomasyonu olan Sales Plus sayesinde merkez, bayi ve saha satış elemanları arasında iletişimi güçlendirir ve zaman kaybı olmadan işlerinizi düzenli olarak tamamlayabilmenizi sağlar. Nitekim Sales Plus’ta bir sonraki adımınızı atmayı kolaylaştıracak birçok anlık veri sunulmaktadır. Bunlar arasında saha satış elemanlarınızın müşteri ziyaretleri ve tahsilat bilgileri de yer almaktadır. Böylelikle sahip olduğunuz bu gibi veriler sayesinde yönetici olarak günlük planlamalarınızı daha rahat yapabilir ve onları hem zamanında hem de uygun olarak uygulayabilirsiniz.

  Müşteri İlişkileri Yönetiminde Öne Geçin

  Sales Plus sayesinde saha satış ekibinize anlık ilettiğiniz veriler doğrultusunda saha satış elemanlarınız müşterileriniz ile daha doğru stratejiler geliştirerek iletişime geçer. Müşteri ile ilgili geçmiş ziyaretler, hesap dökümleri ve benzeri verileri de istediği zaman görüntüleyebilir. Böylelikle müşterilerinizle ilişkilerinizi daha sağlam temeller üzerinde geliştirebilirsiniz. Böylelikle bu avantajı satış konusunda olumlu olarak da kullanabilirsiniz.

  Ekibiniz İle Daha Etkin Çalışma Ortamı Yakalayın

  Android saha satış otomasyonu için gerekli olan tüm özelliklere sahip olan Sales Plus ile yalnızca müşterileriniz ile değil, ekip içi iletişim ağınız da güçlenir. Sales Plus üzerinden tüm saha satış ekibiniz kimin nerede olduğunu anlık olarak görebilir ve bu doğrultuda birbirleriyle iletişime geçebilirler. Bu özellikten yönetici olarak sizler de faydalanabilirsiniz. Sales Plus’ta sunulan bu özelliklerin haricinde hatırlatıcı not alma, anlık mesajlaşma ve duyuru yapma gibi sunulan diğer birçok özellikten de faydalanabilirsiniz. Böylelikle hem ofisteki çalışanlar hem de saha içindeki çalışanlar arasında daha etkili ve sağlıklı iletişim ortamı yakalanabilir.

  Hem Saha Ekibinin Hem de Yöneticinin İşini Kolaylaştırır

  Sales Plus’ın değindiğimiz özellikleri sayesinde saha ekibinizin kazanacağı başlıca avantajlar şu şekildedir:
  Hem müşteri hem ürün ile ilgili detaylara anlık ulaşım,
  ERP aktarım sayesnde sipariş oluşturma sürecini hızlandırma,
  Online onay kolaylığı,
  Özel siparişlerin girilebilmesi,
  Merkez ve diğer saha satış çalışanlarıyla anlık iletişim.

  Sales Plus’ın yöneticinize kazandırdıklarını ise şu şekilde özetleyebiliriz:

  Ekibi yönetme ve kontrol etme konusunda daha kolay ilerleyebilmesi,
  Şirketin satış performansını yükseltmede Sales Plus ile iyi bir yardımcı kazanması,
  Saha satış ekibinin olduğu gibi kendisinin de zaman konusunda tasarruf etmesi ve diğer işlerini halletme konusunda elinin rahatlaması,
  Saha satış sürecinin takibinin kolaylaşması.

  Sales Plus Android Saha Satış Otomasyonu Kimler İçin Uygundur?

  Özellikle sektöründe birden fazla müşteriye hizmet veren, büyümekte olan ya da halihazırda büyük olup saha satış ekibine sahip olan şirketler için mobil saha satış otomasyonu kullanmak önem kazandı. Nitekim şirket büyüdükçe, yani bir bakıma müşterileri arttıkça çalışanlar ve müşteriler arasındaki iletişim zorlaşır. İşte bu noktada da Sales Plus’ın sunduğu benzersiz özellikler sayesinde firmanızda yönetici olarak tüm kontrolü elinize almanız ve daha başarılı stratejiler geliştirmeniz kolaylaşır. Sales Plus ile saha satış ekinizi daha kolay yönetir ve daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Öte yandan Sales Plus programını kullanmak için herhangi bir sektör sınırlaması bulunmamaktadır.

  Kaynak: http://www.salesplus.com.tr/saha-satis-otomasyonu-nedir-neden-kullanilir/
  25 Eylül 2018
  #1
 2. Saha Satış Otomasyonu Nedir? Neden Kullanılır? Cevapları

soru sor

Saha Satış Otomasyonu Nedir? Neden Kullanılır?