Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi

İsimli konu WH 'Meslekler & Kariyer' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 18 Mart 2012 tarihinde yazılmıştır. Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Sağlık Kurumları Yöneticiliği Nedir, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Ne İş Yapar, SağlıkKurumları Yöneticiliği Maaşları, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Puan Türü, SağlıkKurumları Yöneticiliği İşİmkanları, Sağlık Kurumları Yöneticiliği İş Çalışma Alanları,Sağlık Kurumları Yöneticiliği Mesleği Hakkında Bilgiler,Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümünün Geleceği, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü Tercih Edilir mi, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü 2011 YGS LYS Başarı Sırası, Sağlık Kurumları Yöneticiliği İçin Kaç Puan Gerekir, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Tanıtımı, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Kazanç Durumu,Meslek Rehberi,Sağlık Kurumları Yöneticiliği Taban Puanları 2011 2012,Sağlık Kurumları Yöneticiliği Mezunları Ne İş Yaparlar,Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü İşOlanakları, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Sağlık Kurumları Yöneticiliği İş Bulma Durumu,Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü Olan Üniversiteler, Sağlık Kurumları Yöneticiliği İş İmkanları, SağlıkKurumları Yöneticiliği Maaşları, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Ne İş Yapar, SağlıkKurumları Yöneticiliği Nedir, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Puan Türü  Üniversite sınavına hazırlanan ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği ya da İşletmeciliği bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü – Mesleği hakkında bilgiler:
  Sağlık Kurumları İşletmeciliği / Sağlık Kurumları Yöneticiliği

  Bu bölümler, çeşitli sağlık kurumlarının orta ve üst düzey yönetim kademelerinde çalışacak nitelikli elemanlar yetiştirir.

  Çalışma Alanları:
  Mezunlar, Sağlık Kurumları İşletmecisi unvanı ile kurumların personel ihtiyacının karşılanması, personelin verimli bir şekilde çalıştırılması, gereken araç – gereç vb. satın alınması, çalışmalarının planlanması ve etkin bir biçimde yürütülmesi gibi işler yaparlar.

  Sağlık kurumları işletmecileri, kamu, üniversite vakıf hastanelerinde, özel hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, SGK’nın sağlık sigortası ile ilgili birimlerinde, özel sigorta şirketlerinde, ilaç, tıbbi cihaz üreten kuruluşların sağlık araştırma merkezlerinde çalışabilirler.Sağlık kurumlarının daha verimli bir şekilde işletilmesi ihtiyacı, bu alan mezunlarının işimkanını artırmaktadır.


  Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

  Sağlık kurumlarının özelleştirilmesi veya resmi kuruluşların çağdaş işletmecilik anlayışı ile yönetilmesi gereğinin giderek daha fazla hissedilmesi, bu alanda eğitilmiş insan gücüne duyulan gereksinimi artıracaktır.

  Mesleğin gerektirdiği özellikler:

  İşletme, ekonomi ve matematik konularına ilgi duyması ve bu alanda başarılı olması
  Analitik düşünebilme ve problem çözme yeteneğine sahip olması
  Başkalarını etkileyebilmesi ve yönlendirebilmesi
  İnsanlarla iyi iletişim kurabilmesi
  Sabırlı, anlayışlı, hoşgörülü ve soğukkanlı olması
  Yaratıcı olması
  İnsanlara yardım etmekten hoşlanması
  Ekip çalışmasına yatkın olması ve empatik ilişkiler kurabilmesi gerekir.
  SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ (TM–1)

  ÜNİVERSİTE TABAN P B SIRASI
  BAŞKENT Ü (Tam Burslu) 408,875 62.478
  BAŞKENT Ü. (% Burslu) 315,556 273.858
  BAŞKENT Ü. 249,051 535.733

  SAĞLIK KURUMLARI YÖNETİCİLİĞİ (YGS–6)
  ÜNİVERSİTE TABAN P BAŞARI S
  ESKİŞEHİR OSMANGAZİ Ü. 414,558 116.000
  İSTANBUL BİLİM Ü.(TAM B.) 408,464 128.000
  AFYON KOCATEPE Ü. 393,500 160.000
  AKSARAY Ü. 387,626 174.000
  AFYON KOCATEPE Ü. (İÖ) 378,641 197.000
  İSTANBUL BİLİM Ü. 243,831 798.000

  SAĞLIK KURUMLARI YÖNETİCİLİĞİ (TM–1)
  ÜNİVERSİTE TABAN P B SIRASI
  ANKARA Ü. 421,236 46.080
  18 Mart 2012
  #1
 2. Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi Cevapları

 3. merhaba ben tıbbi sekreter onlisans öğrncisiymm çalışmaya başldğmda ne kadar maaş alırım ve aöf den aynı işi yapmak kaydıyla hangi bölümü okursam maaşımda artış olur.. bilgisi olanlar yazsın lütfen:):)
  6 Temmuz 2013
  #2
 4. 2 Temmuz 2015
  #3
soru sor

Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi

Alakalı Aramalar:

 1. sağlık kurumları yöneticiliği maaşları

  ,
 2. Sağlık kurumları yöneticiliği maaşı

  ,
 3. sağlık kurumları yöneticisi maaşları

  ,
 4. sağlık kurumları yöneticiliği maaş,
 5. saglik kurumlari yoneticiligi nedirmaas