Sağlam: "Kadromuz yeterli değil"

İsimli konu WH 'Diğer Süper Lig Takımlarımız' kategorisinde, ReAlWaN üyesi tarafından 29 Şubat 2008 tarihinde yazılmıştır. Sağlam: "Kadromuz yeterli değil" hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Sağlam: "Kadromuz yeterli değil"

  Gaziantepspor teknik direktörü Nurullah Sağlam, mevcut kadrolarının ligde hedef belirleyebilmek için yeterli olmadığını, yönetime sunduğu yeni tranfserlerin gerçekleşmesinin ardından gerçekçi bir hedef belirleyebileceklerini söyledi. Kırmızı-siyahlılar, teknik direktör Nurullah Sağlam yönetiminde, Sivassspor maçının hazırlıklarını Celal Doğan Tesisleri'nde yaptığı çalışmayla sürdürdü. Çalışmaya dün transfer edilen Brezilyalı santrfor Beto da katıldı. Sağlam, antrenman sonrasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu anda her şeyin güllük gülistanlık olduğunu söylemesinin mümkün olmadığını, takımın bir takım eksiklerinin bulunduğunu, kısa sürede bu eksikleri giderip yola devam etmeyi planladıklarını belirtti.
  Göreve gelmeden önce yönetim tarafından yapılan bazı yerli ve yabancı transferlerin olduğunu, ne kadar verim alacaklarını zaman içinde göreceklerini ifade eden Sağlam, ''İvan de Souaza, Neira ve dün yapılan Beto daha önceden anlaşılmış futbolcular. Gaziantepspor bilindiği gibi 2 yıldır sıkıntılar yaşıyor. Bunu herkes biliyor. Bizim burada bulunma nedenlerimizden biri de yeniden yapılanma olacak. Yani transferler, gidecek ve kalacak futbolcular belli bir program dahilinde olacak. Biz kulüpte bunu daha olumlu hale getirmek için uğraş vereceğiz'' diye konuştu.
  Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek transfer edilmesini istediği 2 yerli futbolcunun ismini verdiğini anlatan Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Dün, kaleci Oğuz, Ali Cansun ve Ali Bayraktar ile yollarımızı ayırdık. Bu kadro yeterli değil. Önümüzdeki günlerde takımı daha iyi tanıyıp, transferlerimize son noktayı koyduktan sonra ekibimizle oturup, gerçekçi bir hedef belirleyeceğiz. ''
  Gaziantepspor'un son iki sezondur son haftalarda ligde kaldığını, bu sezon ligin bitimine 4-5 hafta kala rahat nefes almayı hedeflediklerini söyleyen Sağlam, ''Umut ederim ki, şartlar buna el verir ve biz 4-5 hafta kala rahat bir nefes alabiliriz'' dedi.
  ''Gelişigüzel transfer Gaziantepspor'un felsefesine aykırı olmalı'' diyen Sağlam, sözlerini şöyle tamamladı: ''Çalıştığım takımlarda onayım olmadan hiçbir oyuncu alınmadı. Bizim kuralımız budur, Başkanımız ve yönetimi kurulumuz bize güveniyor, Gaziantepspor'da da artık böyle olacak. Herşey planlı ve programlı olacak. Şu anda lig arasındayız, biz öyle transfer yapmalıyız ki, sorun olmadan, uyum sorunu yaşamadan gelip formayı giyebilmeli.''
  Bu arada, yapılan antrenmanlarda teknik direktör Sağlam'ın Brezilyalı İvan de Souza'yı ile santrfor Beto'yu beğendiği ancak Şilili oyuncu forvet Manuel Neira'yı beğenmediği, bu oyuncunun her an gönderilebileceği öğrenildi.
  29 Şubat 2008
  #1
 2. Sağlam: "Kadromuz yeterli değil" Cevapları

soru sor

Sağlam: "Kadromuz yeterli değil"