'Sağlam Galatasaraylıydı'

İsimli konu WH 'Beşiktaş' kategorisinde, mért21 üyesi tarafından 20 Şubat 2008 tarihinde yazılmıştır. 'Sağlam Galatasaraylıydı' hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. 'Sağlam Galatasaraylıydı'

  Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın ağabeyi Hasan Hüseyin Sağlam, kardeşini Avrupa'da görmek istediğini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu.
  20.2.2008

  Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’ın ağabeyi Hasan Hüseyin Sağlam, "Kardeşimi Avrupa takımlarında teknik direktör olarak görmek istiyorum" dedi.

  Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan ve Ereğli Belediyespor Kulübü’nün de yönetim kurulu üyesi olan mimar Hasan Hüseyin Sağlam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ertuğrul’un, ilköğretim okulu futbol takımında gol krallığını elde ettiğinde iyi futbolcu olacağını gösterdiğini söyledi. Ertuğrul’un 15 yaşında Genç Milli Takım’a seçildiğini anlatan Sağlam, şöyle konuştu: "Kardeşim aktif futbol yaşamını noktaladıktan sonra teknik direktör olmaya karar verdi. Samsunspor’daki ilk teknik direktörlüğünde de verdiği röportajında, 5 yıl içinde Türkiye’nin en büyük teknik direktörleri arasında yer alacağını söylemişti. Bu yolda da teknik direktörlük hayatına devam ediyor. O dönemler Trabzon, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’den teklifler almıştı. Ancak, tercih ettiği Kayserispor’da, kulüp tarihinde olmayan derecelere başarıyla imza attı.

  Bugün Beşiktaş’ın başına 38 yaşında teknik direktör olmak, cesaret, akıl, vizyon ve adamlık ister. Bu da Ertuğrul’da var. Kardeşimi Avrupa takımlarında teknik direktör olarak görmeyi istiyorum. Türkiye’den sonra özellikle Almanya ve İspanya’da teknik direktörlük yapmasını arzu ediyorum."

  BAŞARIDA SÜREKLİLİK
  Ağabey Sağlam, büyük kulüplerde başarının sürekli olması gerektiğini, Beşiktaş’ın son 5 yılına bakıldığında kardeşinin performansının takdir edildiğini belirterek, "Türkiye’de büyük takımların başına kolay kolay yerli teknik direktör gelmiyor ya da yabancı antrenörlere tanınan belli toleranslar tanınmıyor" dedi.

  Kardeşinin iyi bir aile terbiyesi aldığını, manevi değerleriyle de örnek gösterilecek insanlardan biri olduğunu belirten Sağlam, Ertuğrul’un küçükken Galatasaray taraftarı olduğunu, sonra Beşiktaşlılığın ruhuna işlediğini kaydetti.
  20 Şubat 2008
  #1
 2. 'Sağlam Galatasaraylıydı' Cevapları

soru sor

'Sağlam Galatasaraylıydı'