Saç Ektirme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

İsimli konu WH 'Makyaj, Saç Ve Cilt Bakım' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 3 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. Saç Ektirme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  - Ülkemizde ve dünyada saç ekimi ne kadar zamandır yapılmaktadır?
  Saç ekimi dünyada 20 yıldır uygulanan ve geliştirilen cerrahi bir operasyondur. Ülkemizde son 10-15 yıldır bilinçli olarak yapılan ve gelişen bir sektördür. Son yıllarda estetik cerrahinin sahip çıkmaya çalıştığı bir iş alanıdır.
  - Saç ekimi kişilerde herhangi bir sağlık problemi yaratıyor mu? Yan etkisi var mı?
  Terübeli saç ekim ekibi tarafından yapıldığında herhangi bir yan etkisi yoktur. Saç ekiminden sonra yapılması gereken uygulamaları tam olarak yerine getirdiğimizde hiçbir sakıncası olmaz. Saç ekimi yapan ekibimiz son geliştirdiği kaynaştırma tekniği ile ensede ve ekim yapılan yerde iz kalmadan saç ekimi yapabilmektedir.
  - Kaç çeşit saç ekimi vardır?
  Teknik olarak iki çeşit canlı saç kökü nakli vardır. Saç kökleri folikül dediğimiz doku parçaları olarak nakil edilir. Birinci teknik foliküler ünit transpanlantation (FUT). İkinci teknik foliküler ünit extractation (FUE). Her iki teknikte saç kökü naklini sağlar. Her iki teknikte birlikte uygulanabilir. Amaç daha fazla saç kökünü bir seansta nakledebilmektir.
  - Saç ekimi kimlere yapılır? Saç ekimi yapılacaklarda aranan özellikler nelerdir?
  Saç açıklığı veya saçlarında bariz bir seyrelme oluşmuş ise ensesinde sağlıklı saçlar bulunuyorsa ve kişinin önemli bir hastalığı yoksa saç ekimi uygundur.
  - Saç ekimi süresi nedir? Kaç kez uygulama yapılabilir?
  Saç ekimi operasyonu yaklaşık 5-6 saat sürer.
  FUT tekniğinde (klasik yöntem) 6 ay ara ile 2 veya 3 seans yapılabilir. Bir seansta 5-8 bin saç teli nakil edilebilir.
  FUE yönteminde 3 gün ara ile 7-8 seans uygulanır. Seansların sayısı nakledilmesi gereken saç kökü sayısına bağlıdır. FUE yöntemiyle bir seansta 500-1000 saç teli nakli yapılabilir. FUE saç ekimi yaptıracak olanlar için tercih edildiğinde uzun zaman alan ve pahalı bir tekniktir.
  FUE uygulamasında doku çıkarılırken sağlıklı kök çıkarmak için pek çok yan saç köküne zarar verilebilir. FUE teknik olarak uygulanmak istendiğinde çok küçük açıklıklar için tercih edilmelidir. Büyük saç açıklıklarında daha çok saç gerektiğinden klasik saç ekimi tercih edilmelidir.
  -Saç ekimi yapılan kişilerde saç dökülmesi yaşanır mı?
  Ekim yapılan saçlar dökülmeme özelliği taşır[​IMG] ancak kanser veya hormonal bir hastalık olmadığı sürece dökülmez.
  - Saç ekiminden sonra özel bir bakımı var?
  Saç ekimi sonrasında özel losyon ve şampuanlarla yıkama verilir. Kişinin dökülme özelliği taşıyan saçları için dökülme önleyen losyonlar kullandırıyoruz. Saç dökülmesi yoğun yaşanma ihtimali olan müşterilerimize ilaç tedavisi öneriyoruz.
  3 Ocak 2017
  #1
 2. Saç Ektirme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular Cevapları

soru sor

Saç Ektirme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular