Saç Ekimi Nedir?

İsimli konu WH 'Kadınca' kategorisinde, warriorinstars üyesi tarafından 6 Haziran 2018 tarihinde yazılmıştır. Saç Ekimi Nedir? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Saç dökülmesi, saçların seyrelmesi ya da olmaması günümüzde hem kadınları hemde erkekleri etkileyen en büyük estetik sorunların başında gelmektedir. Çünkü, dış görünüş, hem kişilerin kendilerine olan bakış açılarını etkilediğinden hemde sosyal yaşamıyla ilgili ilişikileri açısından büyük önem taşıdığından dolayı ve dış görünüşün en önemli parçalarından biri olan saçların kaybı, kişilerde özgüven kaybı gibi ciddi problemlere yol açabilmektedir. Ancak teknolojinin ve tıbbın ilerlemesine bağlı olarak bir çok alanda olduğu gibi saç dökülmesi ve saç ekilmesi gibi konularda da oldukça etkili ve pratik uygulamalar da ortaya çıkmıştır. Saç ekimi veya diğer bir deyişle saç nakli, kaza, hastalık, genetik faktörler ve yaşın ilerlemesi gibi etkenler sonucunda saç kaybı yaşamakta olan kişilere yönelik gerçekleştirilen uygulamalar ile saçların yeniden doğal ve sağlıklı bir biçimde çıkmasını hedefleyen kozmetik cerrahi veya estetik operasyonlardır. Saç nakli veya saç ekimi sadece baş bölgesine yapılmamaktadır. Saç ekimi uygulaması baş bölgesine uygulanmasının yanı sıra ihtiyaca ve tercihe yönelik olarak kaş, kirpik, bıyık, sakal ve göğüs gibi bölgelere de uygulanabilmektedir.

  Saç Ekimi Yöntemleri
  Saç ekimi uygulamalarında en sık kullanılan FUT saç ekimi yöntemi ve FUE saç ekimi yöntemidir. FUT saç ekimi yöntemi ile enseden bant şeklinde bir saç şeridi çıkarılmaktadır. Sonrasında köklere ayrıştırılmış olan saçlar, saç ekiminin yapılacağı alana nakil yapılmaktadır. FUE saç ekimi yöntemine göre daha eski olan FUT saç ekimi yönteminde, saç ekimş amacıyla saç alınan bölgede yara izi kalabileceği gibi geçici bir his kaybı ve uyuşukluk durumuda yaşanabilmektedir. FUE saç ekimi yönteminim yaygınlaşması ve teknolojinin gelişmesine bağlı olarak FUT saç ekimi yöntemi, uzmanlar tarafından fazla önerilmeyen ve buna bağlı olarak da pek tercih edilmeyen bir uygulama haline gelmiştir. Günümüzde saç ekimi operasyonlarında en sık tercih edilmesiyle birlikte en efektif yöntem olarak görülen FUE saç ekimi yöntemi, FUT saç ekimi yönteminin aksine verici bölgedeki saç köklerini blok şeklinde değilde tek tek alınarak nakil yapılacak olan bölgeye yine tek tek nakli gerçekleştirilir. FUE saç ekimi yöntemi için tek tek saç kökü alma ve tek tek nakil işlemi için milimetrik cerrahi cihazlar kullanılmaktadır.

  FUE Saç Ekimi Yönteminin Avantajları
  FUE saç ekimi yöntemi saç ekimi uygulamasında en çok kullanılan yöntem olup, saç köklerinin tek tek alınarak tek tek ekilmesi işlemidir. Saç ekiminde kullanılan FUE saç ekimş yöntemi için bıçak kullanılmaksızın yapılan bir cerrahi işlemdir ve bu sebep de dikiş gerektirmediğinden kişinin beklentilerine göre seans aralıkları belirlenmektedir. FUE saç ekimi yöntemi ile diğer yöntemlerde olduğu gibi seans için beklemeye gerek kalmaz. Çünkü, saç kökleri tek tek alınarak nakil işlemi yine tek tek yapılmaktadır. Bu yöntem cinsiyet farkı gözetmeksizin hem erkeklere hem de kadınlara çok rahat uygulanabildiği gibi herhangi bir yara izi ile kesik kalmaz ve bu yöntem uygulandığında iyileşme oldukça hızlı gerçekleşeceğinden dolayı kişinin günlük yaşamı kesintiye uğramadan rahatlıkla günlük yaşama dönülebilir. Ayrıca FUE saç ekimi yöntemi saç dışında sakal ve kaş ekimi işleminde de uygulanabilmektedir. FUE saç ekimi yöntemi aynı zamanda kötü yapılmış saç ekimlerinin düzeltilmesi amacıyla da kullanılan bir yöntemdir.

  FUE Saç Ekiminin Dezavantajları
  FUE saç ekimi yönteminin avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. FUE saç ekimi yöntemi kullanılarak yapılan saç ekimi operasyonu FUT saç ekimi yöntemine göre daha uzun sürmekte ve bu duruma bağlı olarak yani seans sayısının ve kullanılan zamanın uzamasına bağlı olarak da diğer yöntemlere oranla fiyatının daha pahalı olmasına sebep olmaktadır. Ayrıca FUE saç ekimi yöntemini uygulayacak olan doktorun mutlaka deneyimli ve uzman olması gerekmektedir. Çünkü, bu yöntem ile çıkarılan saç köklerinin mikromotor kullanılarak belirli hızlarda çıkartılması gerektiğinden dolayı eğer makinenin devir hızı ayarlanamazsa saç köklerine zarar verebilir ve bir daha bu alanda saç çıkmamasına sebep olabilir.ayrıca saç ekimi fiyatları için bize uğramayı uunutmayın bayanlar ;)
  6 Haziran 2018
  #1
 2. Saç Ekimi Nedir? Cevapları

soru sor

Saç Ekimi Nedir?