Saç Dökülmesini Azaltan Besinler

İsimli konu WH 'Cilt Bakımı ve Güzellik' kategorisinde, Drseyman üyesi tarafından 18 Kasım 2019 tarihinde yazılmıştır. Saç Dökülmesini Azaltan Besinler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. İlerleyen yaş, genetik faktörler, yetersiz beslenme, yanlış yapılan uygulamalar, çevresel faktörler, stres ve depresyon gibi durumlar, hamilelik ve vücutta yaşanan hormonal değişimler, saç dökülmesine neden olan faktörler arasındadır.

  Dünya genelinde, pek çok kişi geçici Saç Dökülmesi yaşamaktadır ve bir süre sonra, dökülme kendiliğinden azalmakta ya da tamamen geçmektedir. Bazen, saç dökülmesini azaltmak için bazı ilaç tedavileri uygulanabilir ya da besinler yoluyla saç sağlığı ve kalitesi desteklenebilir. Pek çok durumda, saç dökülmesi kalıcı değil geçici bir durumdur. Ancak, saç dökülmesinin yavaşlamadığı ya da kafa derisinde belirgin boyutlara ulaştığı durumlarda, saç ekimi gibi yöntemleri tercih etmeniz gerekebilir.

  Ancak, hiçbir saç ekimi tekniğinin saçların dökülmesini durdurmadığı unutulmamalıdır. Bu nedenle, saç ekimi yaptırmadan önce saç dökülmenizin tamamen durmuş ya da yavaşlamış olması önemlidir. Saç ekimi yaptırmadan önce, saç dökülmesini azaltmayı hedefliyorsanız, bunu doğru besinleri tüketerek destekleyebilirsiniz. Peki, saç dökülmesini azaltan besinler nelerdir?

  Havuç

  Havucu, her zaman bir göz koruyucu olarak tanıdık. Ancak, içerdiği A vitamini ile saç derisi için de iyi bir besin kaynağıdır. Saç sağlığı, daha nemli ve canlı görünen saçlar için havucun yanı sıra; somon gibi sağlıklı yağlar içeren besinler, protein, meyve-sebze tüketimi, lif yönünden zengin kepekli tahıllar ve baklagiller de oldukça değerlidir.

  Kuru Erik

  Saç dökülmesinden muzdaripseniz ya da saçlarınızda sertleşme, renginde solukluk, kuruluk gibi bir problem varsa, bunun nedeni vücudunuzdaki demir eksikliği olabilir. Bunun için demir takviyesi alabileceğiniz gibi, demir yönünden oldukça zengin olan kuru eriği de beslenme programınıza daha fazla dahil etmeyi deneyebilirsiniz.

  Bezelye

  Antioksidanlar yönünden oldukça zengin olan bezelye, ayrıca B vitaminleri ve çinko yönünden de zengindir. Tüm bunlar, saç sağlığı açısından önemli olduğundan, saç dökülmesini azaltmak için bezelyeyi daha fazla tüketmelisiniz.

  Yulaf

  İyi bir lif ve sağlıklı bir karbonhidrat kaynağı olan yulaf; omega-6 yağ asidi, çinko ve demirin iyi bir kaynağıdır ve tüm bunlar, saçların sağlığı, kalitesi ve gelişimi için oldukça değerlidir.

  Karides

  Proteinler, saç sağlığı ve kalitesi açısından oldukça değerlidir ve özellikle de deniz mahsulleri; çinko, B12 vitamini ve demir gibi besin maddelerini de içerdiğinden, mutlaka beslenme programına daha fazla dahil edilmelidir.

  Ceviz, Badem

  Ceviz, badem, fındık, fıstık gibi kuru yemişlerin her biri, sağlıklı yağlar ve çok değerli besin maddeleri içerir. Ayrıca, selenyum eksikliğine bağlı saç dökülmelerini gidermek için de oldukça değerlidir.

  Yumurta

  Sağlıklı saçlara sahip olmak için, proteinlerin önemli oldukça büyük. Yumurta ayrıca, saç sağlığında oldukça değerli olan biotin’in de iyi bir kaynağıdır.

  Saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz, sürece başlamadan önce saç ekimini araştırmanız önemlidir. Saç dökülmesini azaltan bu besinler, bu sürece daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Saç sağlığı gibi konular ve saç ekimi operasyon süreleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için Antalya Saç Ekimi Merkezi sayfasından inceleyebilirsiniz.
  18 Kasım 2019
  #1
 2. Saç Dökülmesini Azaltan Besinler Cevapları

soru sor

Saç Dökülmesini Azaltan Besinler