Saç Dökülmesine Kesin Çözüm!

İsimli konu WH 'Makyaj, Saç Ve Cilt Bakım' kategorisinde, netkili üyesi tarafından 14 Kasım 2012 tarihinde yazılmıştır. Saç Dökülmesine Kesin Çözüm! hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Neredeyse hemen her kadının ortak sıkıntılarından biridir. Onca uğraşa ve özene rağmen durmadan dökülen, bakımsız saçlar. Bu yazıyı okurken bile bazılarınızın sıkıntılı bir şekilde iç geçirdiğini duyar gibiyim.. Ama endişe etmeyin. Birazdan vereceğim bilgiler eşliğinde yapacağınız doğal karışım sayesinde artık saç dökülmesi sorununuzdan tamamen kurtulacaksınız.

İhtiyacım Olan Malzemeler Neler?

• 5 Gram sarımsak yağı
    • 5 Gram ısırgan yağı
    • 5 Gram çam yağı
    • 5 Gram biberiye yağı
    • 5 Gram badem yağı
    • 5 Gram zeytinyağı

Malzemeler Hazır Peki Kür Nasıl Hazırlanır?

Kürümüzün hazırlanması hepinizin tahmin edeceği gibi çok basit; tüm yağları boş ve temiz bir şişeye boşaltın ve şişeyi yaklaşık 10 dakika boyunca çalkalayarak karışmalarını sağlayın, hepsi bu!Kür Hazır, Uygulama Şekli ve Süreci Nasıl?

Hazırladığınız bu tamamen doğal karışımı saç diplerinize yedirerek sürün ve friksiyon yapın. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu, karışımın saç diplerinizin tamamına nüfuz ettiğine emin olmak. Saç diplerinize yapacağınız bu uygulamayı;

• 1nci hafta: her gece
    • 2nci hafta: 2 gecede 1
    • 3ncü hafta: 3 gecede 1
    şeklinde periyodlarla gerçekleştirin. Her uygulamadan sonra dikkat etmeniz gereken diğer önemli konu ise saçlarınızı nasıl durulayacağınız.

Durulama İçin Ne Yapmam gerek?

• Saçlarınızı zeytinyağlı bir sabunla yıkayın. ardından saçlarınızı aşağıdaki şekilde durulayın. Şampuan kullanmayın.
    • 2-3 litre suyun içine bir su bardağı üzüm sirkesi koyun, bu su ile saçlarınızı durulayın.
    • Bu uygulamayı 45 gün yapın.

Kürü Uygulamaya Başladım Diyelim,Ne Kadar Süre Sonra Etkisini Göstermeye Başlar?

Kürü uygulamaya başladığınız andan itibaren etkisini göstermeye başlayacaktır. Fakat asıl iyileşmeyi net bir şekilde 2 hafta içerisinde göreceksiniz. Düzenli bir uygulama ile birlikte 20 gün içinde saç dökülmeniz duracak, 45 günde yeni saçlarınızın çıkmaya başladığını göreceksiniz.
    Unutmayın, saçlarınız sizi siz yapan en önemli öğelerden biri. Kürümüzü uygulamanın yanı sıra, saçlarınızı boyatma sıklığınızı, jöle, sprey gibi kimyasal madde kullanımınızı mümkün olduğu kadar azaltmaya çalışın. Bu küçük uyarıları dikkate almanız bile saç dökülmesi sorununu çözmenizde size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Kaynak:

14 Kasım 2012
  2. Saç Dökülmesine Kesin Çözüm! Cevapları

3. Bu konuyu daha önce yine incelemiştim. Minoxil kullandım etkisi iyi ama bıraktıktan sonra tekrar döküldü. 2 ay önce youtubede yer alan bu videoyu izleyip doğal şampuanı sipariş verdim. Dökülme tamamen durdu. Bugün berberim yeni tüyler oluştuğunu söyledi. Saçlarım oldukça canlandı görünüm yüzde 500 değişti.

saç dökülmesine çözüm sitesinde ve youtube videosuna atılan yorumlarda da kullananların tamamı dökülmeyi durdurduğunu söylüyor. Benim merak ettiğim bilim adamları bu soruna çare bulamazken bu adam nasıl buldu halen şaşırıyorum.
    5 Şubat 2018
soru sor

Alakalı Aramalar:

1. saç yağlanmasına kesin çözüm