Saç Dökülmesi ve Saç Ekiminde Fue Tekniği

İsimli konu WH 'Web Tasarım ve Hazır Kodlar' kategorisinde, zubamba2 üyesi tarafından 16 Kasım 2015 tarihinde yazılmıştır. Saç Dökülmesi ve Saç Ekiminde Fue Tekniği hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]  Saç dökülmesi ve saç ekiminde FUE Saç Ekimi Yöntemi;


  Saç dökülmesi özellikle erkeklerde görülen bir sorun gibi düşünülse de artık erkek veya kadın ayırmaksızın bir çok kişide görülen bir problem. Şehirleşme, yoğun stresli yaşam, düzenli ve kaliteli beslenememe, genetik nedenler, kafa derisi altında ki kanlanmanın azalması vs. gibi uzayıp giden bir liste saç dökülmesi nedenleri arasında sayılabilir. Gördüğünüz gibi saç dökülmesinin nedenlerini artık neredeyse tüm detaylarıyla biliyoruz ve buna karşı mücadele ediyoruz. Bir çok laboratuar, doktor, şirket saç dökülmesini azaltmak veya tamamen durdurmak için çalışmalarına devam ediyor. Hali hazırda piyasa da onlarca belki yüzlerce saç dökülmesine karşı şampuan, ilaç vb ürünler bulunuyor. Bunlara ek olarak saç mezoterapisi, PRP, saç botoksu gibi saç ekimikliniklerinde uygulanan yöntemler de sayılabilir. Hangi yöntemin gerçekten faydalı olduğu aslında saçınızın durumuna bağlı ama şunu söylemeliyim ki eğer saç dökülme sebebiniz genetik ise kullanacağınız şampuan ve ya muadili ürünler size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Bu durumu şu şekilde açıklayabilirim; saç bir proteindir. Yaşaması için besin almaya devam etmesi gerekir. Deri altı kanlanma olmazsa zamanla saç bebeklik saçları gibi incelir. Eğer deri altı kanlanma yeteri kadar olmazsa saçın yaşama şansı da gitgide azalır ve sonunda ölür. Zamanla orada ki kök kapanır. Yerine yenisi de çıkmaz haliyle. Bu durumda tek çare saç ekimidir. Ben de saç dökülmesi başladığında bir çok şampuan ilaç vs kullandım. Ancak hiçbir sonuç alamayınca çareyi saç ektirmekte buldum. Biz Türkiye’de saç ekiminde gerçekten kaliteli hizmet sunuyoruz. Ağırlıklı olarak yurtdışından Türkiye’ye çok ciddi bir talep var. Türkiye’de artık FUE tekniği kullanılıyor.

  Fue Yöntemi ile Saç Ekimi;

  Saç ekiminde artık en yoğun kullanılan teknik FUE tekniğidir. FUE (Follicular Unit Extraction) tekniği saç ekiminde en çok tercih edilen yöntemdir. Saç ekiminde FUE nin tercih edilmesinde ki en büyük etken cerrahi bir müdahalenin gerekmemesidir. Her hangi bir neşter kesiği olmadığı gibi dikiş ve yara izi olmaması FUE tekniğinin en önemli avantajıdır. Cerrahi bir operasyon gerektirmemesi saç ekimine ihtiyaç duyan kişilerin daha rahat karar vermesini sağlamaktadır. FUE tekniğinde saç olan bölgeden saçlar tek tek alınır ve ihtiyaç duyulan bölgeye yine tek tek ekilir.

  FUE Tekniği Nasıl Uygulanır?

  Saç ekiminde öncelikle ihtiyaç duyulan bölgeler, saç alınacak olan bölgeler ve gerekli greft (saç kökü) sayısı belirlenir. Hasta bu konuda bilgilendirilir. Operasyon saçların tamamen kısaltılmasıyla başlar. Daha sonra saç ekimi için gerekli olan köklerin alınacağı ve ekileceği alan lokal anestezi yöntemiyle uyuşturulur. Uyuşma işlemi hızlıca gerçekleştikten sonra öncelikle donör bölgede ki saç kökleri ince uçlu iğne şeklinde aletlerle toplanır ve bir solüsyonda beklemeye alınır. Daha sonra ekilecek olan bölgede saç ekimi yapılacak olan kökler için delikler açılır. Bu operasyonun en önemli aşamasıdır. Doğal saç çizgisi oluşturabilmek tecrübe ve uzmanlık gerektirir. Biz bu konuda memnun hastalarımız referansında çok iddialıyız. Daha sonra toplanan saçlar tek tek açılan bu alanlara ekilir.

  FUE Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

  Saç alınan bölgede kesik ve dikiş işlemi olmadığı için her hangi bir iz kalmaz ve açılan delikler birkaç gün içerisinde kapanır,

  Seanslar arasında herhangi bir bekleme yoktur, alınan saçlar aynı seansta ihtiyaç duyulan bölgeye ekilir,

  Hasta operasyonun ertesi günü normal hayatına devam eder.

  Uzman ve tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilen FUE tekniği ile saç ekimi çok iyi sonuçlar vermektedir.

  Daha detaylı bilgi için www.trhaircenter.com’u ziyaret edebilirsiniz. Başa gelen en güzel şey “saç ekimi”…
  16 Kasım 2015
  #1
 2. Saç Dökülmesi ve Saç Ekiminde Fue Tekniği Cevapları

soru sor

Saç Dökülmesi ve Saç Ekiminde Fue Tekniği