Sabiha Gökçen’de uçuşlar geçici süreyle durduruldu

İsimli konu WH 'Ekonomi' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 28 Mart 2020 tarihinde yazılmıştır. Sabiha Gökçen’de uçuşlar geçici süreyle durduruldu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Koronavirüs salgınıyla mücadele için yeni önlemler alındı. Bu kapsamda Sabiha Gökçen Havalimanında gerçekleşmekte olan yurt içi ve yurt dışı tüm uçuşlar bir süre gerçekleşmeyecek.

  Koronavirüs ile mücadele kapsamında yurt dışı uçuşları durdurulurken, yurt içi uçuşlarına da kısıtlama getirildi. Konuyla ilgili İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İşletmesi (İSG) basın açıklaması yaptı.

  Yapılan yazılı açıklamada, “Koronavirüsün etkilerinin azaltılması ve yayılmasının önlenmesi ile ilgili olarak ülkemizde alınan tedbirler doğrultusunda yurtdışı uçuşlar 27 Mart 2020 gecesinden itibaren tamamen durdurulmuştur. Yine aynı tedbirler doğrultusunda şehirlerarası seyahat esasları da yeniden düzenlenmiş ve buna göre sınırlı sayıda gerçekleşecek yurtiçi uçuşlar için de sadece THY yetkili kılınmıştır. Tüm bu kararlar doğrultusunda terminalimizden gerçekleşmekte olan yurtiçi ve yurtdışı tüm uçuşlar bir süre gerçekleşmeyeceğinden, daha önceden planlanmış olan uçuşlarınızın durumunu ve detayları ilgili havayolları ile temasa geçerek öğrenebilirsiniz. En büyük temennimiz; tüm dünyayla birlikte ülkemizin ve milletimizin bu sıkıntılı durumdan bir an önce kurtulmasıdır. Bu vesile ile sağlık sektörünün fedakar çalışanlarına bir kez daha minnet duygularımızı sunuyor, sizleri yeniden havalimanımızda ağırlayacağımız, sağlıklı ve huzurlu günlere en kısa sürede kavuşmayı diliyoruz. Sağlıcakla kalın, evde kalın... İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş.” ifadeleri yer aldı.
  28 Mart 2020
  #1
 2. Sabiha Gökçen’de uçuşlar geçici süreyle durduruldu Cevapları

soru sor

Sabiha Gökçen’de uçuşlar geçici süreyle durduruldu