Ruhunuzu Disipline Edin

İsimli konu WH 'İslam ve Din Kültürü' kategorisinde, pendik2 üyesi tarafından 10 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır. Ruhunuzu Disipline Edin hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Ruhunuzu Disiplin Edin

  Yatağınızdan kalktınız. Sebepsiz Bir kızgınlık mı var üzerinizde ya da Bir bitkinlik? Veya huzursuzluk? Her şey sizi rahatsız mı ediyor?

  İnsan istemese de kimi zaman OLUMSUZ Bir ruh hali icinde bulabilir kendini. Çevresindekilerle iletişim kurmak, neşelenmek, canlı olmak, Hatta evden Dışarı çıkmak bile istemez.

  İnançlı bir insan böyle günlerde iradesini daha Fazla kullanır A.Ş. süratle bu sıkıntılı ruh halinden kurtulmaya Çalışır. Eklendi bunun Bir yolu Üzerindeki nimetleri düşünüp şükretmektedir. Yürüyebildiği Için ayaklarına, görebildiği Için gözlerine, evine, ailesine, arkadaşlarına, yediği yemeklere, gökyüzüne, güneşe, soluduğu havaya şükreder. her şey Için Allah'a minnettar olur, Tüm Verdiği nimetler Için içtenlikle O'na teşekkür eder kısacası. Bunların çoğu yerin epey hiçbirine Sahip olmayan insanları; açlıktan ölen, yiyecek bulamadıkları dilenen İçin, Savasta hayatlarını kaybeden Kisileri düşünür A.Ş. olumsuzluklar Bir Bir zihninden yok olmaya baslar.

  İman etmeyen bir insan Için imkb durum çok Farklı sıkıntılıdır ettik. Ölümsüz Bir ruh hali ile güne Başlayan inançsız Bir oğul Derece asabidir, yüzü asiktir, onun şeye soylenir, insan hicbir Şeyi beğenmez. Kendi sıkıntı icinde Olduğu gibi çevresine de Sürekli Olarak negatiflik Yayar. Hicbir soruna Çözüm getirmez, tek Yaptığı şey eleştirmektir. ETRAFI güzelliklerle dolu Olduğu halde hiçbirini görmez, değerlendirir OLUMSUZ Her Şeyi.

  Gerçek şu ki bu insanlardaki Temel sorun sevgisizliktir. Sevgisiz hayat zehir Gibidir; kişiyi adeta yer bitirir. Sevgisiz hayat hırslarla doludur, sıkıntılıdır, huzursuzdur. Sevgisiz İnsanın Hayatına güvensizlik bencillik hakimdir ettik. Ruhunu Disiplin etmemiş yani nefsini terbiye etmemiş kisiler bu sevgisizlik icinde boğlurlar.

  Nefsin terbiye Edilmesi Için Allah'ın gösterdiği tek Bir ölçü Vardır; samimiyet. samimi olmayı unuttuğunda Üzerine Bir ağırlık sıkıntı Çoker ve İnsan, konuşamaz hale gelir. Onun Seyden çok sever insan imkb Allah'a kendini tam bırakır samimi, Allah'ı A.Ş. Allah inancının Verdiği iç Huzuru, ona neşeyle sevinçlidir bir mutludur ettik. Üzerindeki nimetlerin farkındadır, bu nimetleri Sık Sık anar teşekkürünü onu fırsatta dile getirir Olan Allah'a A.Ş..

  Dünya sevgiyi öğrenme yeridir. Onun detay bizi sevgiye yöneltir. Kelebeklerin kanatlarındaki simetri A.Ş. uyum, dağlardaki, okyanuslardaki ihtişam, hayvanlardaki sevimli Özellikler, Doğanın Tamamına hakim Olan muhteşem renkler; Onun biri Bize sevgiyi anlatır. yüce vasıflarını öğrenmemiz uzerinde düşünülecek öyle çok detay Vardır ki hepsi Allah'ı tanımamız Dünyada, O'nun O'nu A.Ş. onu Seyden çok sevmemiz İçindir. ederek Olabilecek en güzel ahlaka erişmek insana düşen, Tüm bu Detayları Büyük Bir dikkatle fark etmek, ruhunu Disiplin ettik Allah'ın cennetine Layık hale gelmektir.

  Sevginin sahibi Allah'tır güzelliğin ettik. Kalpler ancak Tüm dikkat sevgi Allah'a verildiğinde ferahlar ettik. Hayatın rengi, ışığıdır sevgi. İnsanın ruhu YALNIZCA sevgiyle ferahlar. ölür, kavrulur, mahvolur insan Sevginin Dışında.

  İman edenler hicbir şeye Sahip olmasalar da Allah'a şükrederler, Çünkü dünyanın, Kısa Süre kalınacak Bir Yer oldugunu unutmaz, sıkıntıların Özel var edilen "denemeler" oldugunu bilir Bunları güzellik Haline getirebilirler ettik. Allah'a Olan sevgileri ettik teslimiyetleriyle bu dünya imtihanını hayırla tamamlar, şeytanın oyunlarına düşmeden ruhlarını Disiplin etmiş sekılde cennete kavuşurlar. (Makale harun yahya)
  10 Ekim 2016
  #1
 2. Ruhunuzu Disipline Edin Cevapları

soru sor

Ruhunuzu Disipline Edin