Red Hat nedir - Red Hat hakkında

İsimli konu WH 'Linux - Mac OS' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 17 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır. Red Hat nedir - Red Hat hakkında hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Red Hat
  Linux dağıtımları Debian tabanlı dağıtımlar - Red Hat nedir - Red Hat hakkında
  Tip A.Ş.
  Kuruluş (1993)
  Şehir Raleigh, Kuzey Karolina
  Ülke ABD
  Önemli kişiler Matthew Szulik, Chairman, President, CEO
  Bob Young, Kurucu
  Marc Ewing, Kurucu
  Alan Yazılım
  Ürün Red Hat Enterprise Linux
  Red Hat Directory Server
  Red Hat Certificate System
  Fedora Core
  Gelir increase$278.3 milyon USD (2006)
  Çalışan sayısı ~1700 (2006)

  [​IMG]
  Red Hat, açık kaynaklı ve Linux tabanlı profesyonel yazılım şirketlerinin en büyüklerinden biridir.
  Red Hat Linux ve Fedora

  Red Hat tarafından resmi olarak desteklense de, Fedora özgür yazılım geliştiricilerinin katılımıyla varlığını sürdürmektedir, ve aynı zamanda Red Hat Enterprise Linux ürünü için bir test ortamı görevi görmektedir.

  Red Hat Linux ve dolayısıyla Fedora'yı özel yapan şey kararlı ve bilinen paketlerin, sağlam bilgi ile biraraya getirilmesidir. Paketler güncel değildir; güvenlik güncellemeleri dışında, yeni bir beta versiyon çıktığında paket versiyonları dondurulmaktadır. Sonuç, iyi test edilmiş, nispeten kararlı bir Linux dağıtımıdır. Bug rapor etme ve beta programlar kullanıcılara açıktır ve çok sayıda e-posta listesi bulunmaktadır. Bu özellikleriyle Red Hat Linux, dünya çapındaki sunucuların bir çoğunda tercih edilmektedir. Ayrıca RPM paket yöneticisi, Red Hat'ın Linux'a katkılarından birisidir. Bugün Mandriva, Suse gibi popüler birçok dağıtımın kullandığı RPM paket kurulumu konusunda önemli adımlar atılmasını sağlamıştır.

  Linux dünyasına Açık Kaynak tan nasıl para kazanılabileceğini ilk gösteren şirketlerden biri olan Red Hat yazılım sektörünün kabul görmüş ve önemli bir markasıdır. Şirket aynı zamanda her çocuğa bir bilgisayar projesine de destek vermektedir.
  17 Ağustos 2011
  #1
 2. Red Hat nedir - Red Hat hakkında Cevapları

soru sor

Red Hat nedir - Red Hat hakkında

Alakalı Aramalar:

 1. redhat nedir

  ,
 2. red hat nedir

  ,
 3. redhat çıkardığı dağıtımlar