Radyo frekans dalgaları ile ağrılara son

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, HoLyWar üyesi tarafından 16 Mayıs 2008 tarihinde yazılmıştır. Radyo frekans dalgaları ile ağrılara son hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Radyo frekans dalgaları ile ağrılara son  Boyun, omuz ve bel ağrıları radyo frekans dalgaları ile tedavi edilebiliyor
  bel ağrısı
  Boyun, omuz, kol ve bel ağrıları radyo frekans dalgaları tedavisi ile son bulacak. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Algoloji (Ağrı) Bilim Dalı’nda her türlü ağrı, özellikle de boyun,omuz, kol ve bel ağrılarında radyo frekans dalgaları ile sinir ve dokulara zarar vermeden ağrı tedavisi gerçekleştiriliyor.

  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Algoloji (ağrı) Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Yegül, ANKA‘ya yaptığı açıklamada, tedavinin başarı şansının yüzde 80 olduğunu söyleyerek “Uygulama esnasında hasta ağrı duymadığı gibi, doku hasarı söz konusu olmamaktadır” dedi. Bu yöntemin vücuttaki tüm sinirler üzerinde uygulanabileceğini belirten Prof.Dr. Yegül, “Uygulama esnasında hasta ağrı duymadığı gibi, doku hasarı söz konusu olmamaktadır. Söz konusu yöntemde radyo dalgaları ile elektrotun ucunda manyetik alan oluşturulmakta ve bu sayede ağrı iletimi değiştirilmektedir” dedi.

  BAŞARI ŞANSI YÜZDE 80
  Prof. Dr. Yegül, uygulama ile vücutta ağrı iletiminde rol oynayan hormonların 3 hafta içinde artış gösterdiğini bu sayede hastaların ağrıyı algılanmasının engellendiğini kaydederek, “Tedavinin etkinliği 3 hafta içinde maksimum düzeye çıkıyor.

  Uygulama sonrasında elde edilen fayda uzun süre devam etmekte. Ancak gerektiğinde yöntem yeniden tekrarlanabilmekte” diye konuştu. Bu yöntemin tüm periferik sinirlere uygulanabildiğini açıklayan Prof.Dr.Yegül, “Kliniğimizde haftada en az 20 hastaya bu uygulamayı gerçekleştiriyoruz. Tedavinin başarı şansı yüzde 80′nin üzerinde” dedi.
  16 Mayıs 2008
  #1
 2. Radyo frekans dalgaları ile ağrılara son Cevapları

soru sor

Radyo frekans dalgaları ile ağrılara son