Projeksiyon Cihazi Nedir ?

İsimli konu WH 'Teknoloji' kategorisinde, seohaber üyesi tarafından 20 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır. Projeksiyon Cihazi Nedir ? hakkında bilgi ve tartışmalar.

  1. Teknoloji geliştikçe hayatlarımız bir o kadar kolaylaşmakta ve güzelleşmektedir. Artık insanlar yattıkları zaman tavana bakarak bile televizyon izlemekteler. LCD ile gelen bu teknolojinin adı ise Projeksiyon’dur. Projeksiyon Cihazı, bir görüntüyü bir yere yansıtmaya yarar. Bu da yatarken tavanda film ve oyun keyfi sunmaktadır. Her ne kadar LCD ile gelindiğini söyleseler de aslında bunun tarihi biraz daha eskidir. İlk projeksiyonu Leonardo Da Vinci yaptığı da söylenmektedir. Tabi o zamanın teknolojisine göre daha farklı bir projeksiyon olsa da bu zamanında ola cihazların görevini yapmaktadır.

    Projeksiyonun yanı sıra lazermetre de aynı şekilde çok işlevsel bir araçtır. Mesafe ölçmeye yarayan bu araç özellikle inşaat alanlarında kullanılmaktadır. Hassas ölçülen bu araçlar ile LCD televizyon konumlarınızı nokta atışı ile koyacak, ya da oraya projeksiyon ile görüntüyü yansıtabileceksiniz. Gelecekte belki de her evde bir projeksiyon olacaktır. Fakat gelecekteki projeksiyon 3 boyutlu olabilir. Böyle şekilde film izlemek ve oyun oynamak daha keyifli hale gelecektir. İnsanlar teknolojiyi zamanla daha fazla sevecektir.
    20 Temmuz 2017
    #1
  2. Projeksiyon Cihazi Nedir ? Cevapları

soru sor

Projeksiyon Cihazi Nedir ?