Pratik Bilgiler (Sebze-Domates)

İsimli konu WH 'Ev ve Dekorasyon' kategorisinde, Konumatik üyesi tarafından 2 Temmuz 2009 tarihinde yazılmıştır. Pratik Bilgiler (Sebze-Domates) hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Yeşil domatesler güneşli bir odada bırakılırsa çabuk kızarırlar.
  - Salataya koyduğunuz domateslerin baş taraflarını atmayın, bunları salça ile kullanabilirsiniz.
  - Domateslerin çekirdeklerini çıkarmak için, ortadan ikiye kesin, kesik kısımları alta gelecek şekilde avucunuza alarak hafifçe sıkın. Çekirdeklerin kolayca çıktığını göreceksiniz.
  - Domatesin kabuklarını kolayca soyabilmek için, bıçağın sırtıyla, domateslerin kabuklarını soyacağınız yönün sersine sürtün ve daha sonra soyun.
  - Bıçakla uzun uzadıya uğraşıp vakit kaybedeceğinize, domatesleri ocağınızın alevi üzerinde hafifçe tutarsanız kabuğunu gayet rahat soyabilirsiniz.
  - Domatesinizi serin, karanlık ve rutubetsiz bir yerde saklayın ve sadece kullanacağınız zaman yıkayın.
  - Domatesleri rendeledikten sonra buz kalıplarına koyarak dondurun. Böylece kullanıma hazır domates tabletleri elde etmiş olursunuz. Gerekirse, kalıptan çıkarıp poşetlere koyun ve derin dondurucuda saklayın.
  - Domates, pırasa, kereviz, lahana gibi sebzeleri iyice yıkadıktan sonra, kabuklarını ayıklayıp, onları sebze suyu yapımında değerlendirin.
  - Yemeklerle kullandığınız domateslerin kabuklarını, çekirdeklerini ve posalarını bir süre için lavabo ya da küvetin içinde bırakın. Seramiklerin üzerinde biriken kirleri alacaktır.
  2 Temmuz 2009
  #1
 2. Pratik Bilgiler (Sebze-Domates) Cevapları

 3. paylasım icin tsk...
  2 Temmuz 2009
  #2
soru sor

Pratik Bilgiler (Sebze-Domates)