Pratik Bilgiler (Güzellik-Saç)

İsimli konu WH 'Ev ve Dekorasyon' kategorisinde, Konumatik üyesi tarafından 2 Temmuz 2009 tarihinde yazılmıştır. Pratik Bilgiler (Güzellik-Saç) hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Deniz ve güneşin etkisiyle saçlarınızın rengimi açıldı? Koyulaştırmak için, iki ölçek çayla bir ölçek soğan kabuğunu birlikte kaynatın, demli çay kıvamındaki bu suyla saçlarınızı durulayın.
  - Kaynattığınız maydonoz suyu ile saçlarınıza friksiyon yaparsanız pırıl pırıl ve yumuşacık olur. Yıkarken gözlerinize kaçmamasına dikkat ediniz.
  - Bir fincan balı, bir fincan saf zeytinyağı ile karıştırın. Saçlarınız normal kuruluktaysa yalnızca bir yemek kaşığı yağ katın. Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra, başınıza bir bone takıp yarım saat bekleyin. Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra durulayın. Kuru saçlarınızın canlanıp parladığını göreceksiniz.
  - Saçlarınızı yıkarken çok az miktarda şampuanı su ile incelttikten sonra kullanın.
  - Saçlarınızı önce dişli bir tarakla uçlardan başlıyarak açın, sonra hafifçe fırçalayın. Bu kırılmayı engeller.
  - Saç kurutma makinenizi kullanırken ılık havayı tercih edin ve elinizle sürekli havalandırarak kurutun.
  - Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız yattığınız yerde, başınız aşağı gelmek üzere, saçlarınızı fırça ile 100 defa fırçalayın. Bu suretle hem saç dipleri kuvvetlenecek, hemde saçlarınız ipek gibi yumuşacık olacaktır.
  - Saçlarınızdaki kepeklerden şikayetçi iseniz düzenli olarak ama fazla uzun olmamak güneş banyosu yapmakla bu dertten kurtulmanız mümkün.
  - Banyodan çıkarken saçınızın içine üç çorba kaşığı sirke katılmış suyla durularsanız saçlarınız pırıl pırıl ve yumuşacık olur.
  - Saçlarınız nemli iken bir kaç dakika masaj yapın su ile durulayın. Fakat bu işlemi çok sık tekrarlamayın.
  - Saçınızı yıkadıktan sonra duruladığınız suya 1 damla zeytinyağı damlatın . Saçlarınız daha yumuşak ve parlak olacaktır.
  2 Temmuz 2009
  #1
 2. Pratik Bilgiler (Güzellik-Saç) Cevapları

 3. paylasım icin tsk...
  2 Temmuz 2009
  #2
soru sor

Pratik Bilgiler (Güzellik-Saç)