Photoshop CS3 Animasyon yapm( ok basit Resimli)Part 1

İsimli konu WH 'Grafik Tasarımı' kategorisinde, Shady08 üyesi tarafından 30 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Photoshop CS3 Animasyon yapm( ok basit Resimli)Part 1 hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Merhaba arkadaşlar ..Photoshop'ta Animasyon yapımını resimli bir şekilde anlatmaya çalışacağım..:)

ilk olarak Photshop'umuzu açalım.Sol üst köşede.
    File>Open resmimizi seçelim.Ben seçtim..

Animasyon penceremizi açalım photoshop'umuzdan yukardaki sekmelerden Windows'tıklayalım ve açılan menüden Animation'a tıklayalım.

Sağ alt tarafta resmimizin üzerinde sağ tıklayalım ve açılan menüden Duplicate Layer diyelim yani kopyasını oluşturalım.

Animasyon penceremizden Duplicates selected frames tıklayım resmimizi çoğaltalım..Ben 6 yaptım sizde isterseniz 6 yapınız.

Ve şimdi geldi resmimizin üzerine yazımızı yazmaya..Soldaki menüden TOOL (T) veya klavyemizden T tuşuna basalım..Resmimizin üstüne gelelim ve yazımızı yazalım..Ben WebHatti yazdım ve yine sol menüden Move Tool tıklayalım.

Animasyon penceremizde 2. resmimize tıklayalım ve sağ aşağıdaki menüye geçelim ve WebHatti yazısının yanındaki göze tıklayıp yazımızı resmimiz üzerinde göstermeyelim.
    ve aynı işlemi 4 ve 6 resimlerde'de uygulayalım ve Play tuşumuza basıp Animasyonumuzun görünümüne bakalım.

Sizde benim gibi çok hızlı olduğunu düşünüyorsunuz sanırım biraz yavaşlatalım.Aşağıdaki Resimde gösterdiğim kutucuğa tıklayın ve Select All Frames tıklayalım yani bütün animasyonlarımızı seçmiş olalım..

Aşağıdaki resmi takip ederek aynen uygulayın...

İsterseniz Play diyerek bakabilirsiniz ve Animasyon yapımımızın son aşamasına Kaydetme işlemine

Sol üst menüden File>Save for Web & Devces tıklayın.

Save

Değerli arkadaşlar Animasyonumuz bitti en basit bir şekilde anlatmaya çalıştım umarım faydalı olmuştur ..:)

Sonuç:

30 Kasım 2007
  2. Photoshop CS3 Animasyon yapm( ok basit Resimli)Part 1 Cevapları

3. Ancak Bu kadar güzel anlatım yapılabilirdi...Teşekkürler...:)
    30 Kasım 2007
  4. Çok Sağolasın Süper Anlatım Olmuş ...
    1 Aralık 2007
  5. Dostum resimlere farklı farklı yazılar yazılamıyo örnek birini değiştirdinmi hepsi kendiliğinden değişiyo nasıl yapabilirim ? ;)
    1 Aralık 2007
  6. Örnek olarak resimde 2.4 ve 6 . frames lere yazıyı yazmadık onun yerine 2. resme tıkla ve istediğini yazabilirsin ve yazdıktan sonrada 1.3.5 resimlerde göstermezsin.Aşağıdaki caps'e bak..

ve Sonuç:
    1 Aralık 2007
  7. bilginizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim
    6 Aralık 2007
  8. Bunuda ben yaptım 5dk.:)...Bu anlatımla zaten en acemi üye bile yapar...Tekrar tebrikler Shady08...

7 Aralık 2007
  9. Çok Teşekkürler Dostum Anlatım ve İlgin için ... Bendeki Photoshop Türkçe O Yüzden biraz karıştırmışım ... :) :appl: :appl: :appl:
    Buda Benden ....

7 Aralık 2007
  10. Ben Teşekkür ederim arkadaşlar.Animasyonlar güzel olmuş ellerinize sağlık.. :)
    9 Aralık 2007
  11. Güzel anlatım teşekkurler shady08 :)
    11 Aralık 2007
  12. saol dstm çok güzel anlatmışsın :)
    12 Aralık 2007
  13. paylaşım için sağol
    16 Aralık 2007
  14. emeğine sağlık kardeş...
    17 Aralık 2007
  15. saollasın shady çok işime yaradı
    16 Şubat 2008
  16. sağol eline sağlık
    16 Şubat 2008
  17. iyi anlatım Değişik Animasyonlar yapılabilir Kardeşimiz sadece bi örnek göstermiş Benim meslek olduğu için bi bakayım dedim.
    Teşekür Anlatım için.
    19 Şubat 2008
  18. bundan daha sade ve güzel anlatılamazdı emeğine ve diline sağlık arkadaşım
    5 Mart 2008
  19. Çok açıklayıcı anlatmışsın saol Shady abi! :hehehe:
    5 Mart 2008
  20. Süpersin Shady08 abi ya! Senin anlatımınla yapamamak zor! :) Teşekkürler ! +rep
    8 Mart 2008
  21. usta iyi anlatmıssında bana lazım degil emegine saglık
    11 Mart 2008
soru sor

Photoshop CS3 Animasyon yapm( ok basit Resimli)Part 1

Alakalı Aramalar:

1. adobe photoshop cs3 extended kullanımı resimli anlatım

,
  2. adobe photoshop cc animasyon yapımı

,
  3. adobe photosp cs3 resimli anlatım