“Peygamber bile olsa içeri atarım” diyen bakanın sonu..!

İsimli konu WH 'Dünya' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 14 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. “Peygamber bile olsa içeri atarım” diyen bakanın sonu..! hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Mısır Adalet Bakanı Ahmed ez-Zind, Hazreti Muhammed’e hakaret ettiği gerekçesiyle görevden alındı.

  Ez-Zind, geçen Cuma günü Mısır’da yayın yapan Sade el-Beled televizyonunda katıldığı bir programda, “Hapishaneler niçin yapıldı?” diye bir cümle kurunca, spikerin “Gazetecileri de mi hapse atacaksınız?” sorusu üzerine, “Peygamber olsa fark etmez. Hata yapan kim olursa olsun değişmez. Yargıçlar bile hapse atıldı” demişti.

  El Arabiya’nın haberine göre, Mısır Başbakanı Şerif İsmail tepkilerin artması üzerine dün gafçı bakanın istifasını istedi.
  Aşırı Müslüman Kardeşler karşıtı olarak bilinen Zind, yaklaşık bir ay önce de “bir şehit askere karşı 10 bin İhvan üyesi öldürülmediği takdirde kalbimdeki ateş sönmez” demişti.

  Mısır’da ez-Zind’den önceki Adalet Bakanı da yine bir gaf nedeniyle koltuğunu kaybetmişti.
  Eski bakan Mahfuz Sabır, yargı mensuplarının toplumun yüksek tabakalarından olması gerektiğini savunarak, “Bir temizlikçinin çocuğu diploma almış da olsa yargıç olamaz” dediği için şimşekleri üstüne çekince geçen yılın Mayıs ayında istifa etmek zorunda kalmış ve yerine ez-Zindi gelmişti.
  14 Mart 2016
  #1
 2. “Peygamber bile olsa içeri atarım” diyen bakanın sonu..! Cevapları

soru sor

“Peygamber bile olsa içeri atarım” diyen bakanın sonu..!