Perihan Arslan Bebeklere Süt

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Pro Yazar üyesi tarafından 17 Ekim 2013 tarihinde yazılmıştır. Perihan Arslan Bebeklere Süt hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu yazıda Perihan Arslan Bebeklere Süt hakkında özet bilgiler bulabilirsiniz. perihan arslan bebeklere süt ve hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Sağlık paylaşımlarımızın devamı gelecektir. Bir teşekkür yeter arkadaşlar. :)  [​IMG]

  Bebeklere Şişmanlık Önleyici Süt  Çocuklarda Şimanlık Sorunu


  Şişman yetişkinlerin yüzde 30'unun bebeklik ve çocukluk dönemlerinde de şişman olduğunu belirten Prof. Dr. Perihan Arslan, "bebeğe verilecek ilk besin tatlı olmamalı, bu fazla enerji alımına yol açar" dedi.

  Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Perihan Arslan, yetişkinlikte görülen şişmanlığın, bebeklik ve ergenlik dönemine dayandığını belirterek, "Şişman bebek, sağlıklı bebektir" anlayışının değişmesi gerektiğini kaydetti. Prof. Dr. Arslan, yaptığı açıklamada, çocukluk yıllarında alınan aşırı kiloların, yetişkinlik döneminde sağlık problemlerine yol açabileceğini belirtti.

  Kilo sorunu olan yetişkinlerin yüzde 30'unun bebeklik ve çocukluk dönemlerinde şişman olduğunun gözlendiğini ifade eden Prof. Dr. Arslan, "Araştırmalar, bebeklik döneminde şişman olanların yüzde 60'ının çocukluk çağında, yüzde 30'sının da yetişkin dönemde şişman olduklarını ortaya koyuyor" dedi. Kalıtımın şişmanlık için önemli bir etken olduğunu ancak ailedeki beslenme alışkanlığının da belirleyici rol oynadığını kaydeden Prof. Dr. Arslan, eve bağlı, hareketsiz yaşam şeklinin de kilo problemlerine yol açtığını ifade etti.

  Şişmanlık Önleyici Süt


  İngiliz bilim adamları bebekleri hayatları boyunca şişmanlık hastalığı (obezite)'den koruyacak bir formül geliştirdiiklerini açıkladı. Bebek sütüne uygulanan bu formül sayesinde açlığa sebep olan hormonlar kontrol altına alınıyor.

  İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, Buckingham Üniversitesi'ndeki bilim adamlarının geliştirdiği formül, dünyada giderek artan şişmanlık hastalığının önüne bebekken geçecek. Hayvanlar üzerinde şu ana kadar yapılan araştırmalarda "leptin" adı verilen hormonun beyindeki yemek isteğini kontrol altına aldığı ve hayvanın hayatı boyunca aşırı yemekten kaçındığı tespit edildi.

  Buckingham Üniversitesi Clore Metabolik Araştırmalar Merkezi yetkilisi Profesör Dr. Mike Cawthorne, gazeteye yaptığı açıklamada "Yeni formül süt ile bebeklere verildiğinde onları hayatları boyunca obeziteden koruyacak bir bağışıklık kazandırıyoruz. Fareler üzerinde yaptığımız araştırmalarda şişmanlığa ve diabet hastalığına karşı kalıcı direnç kazandıklarını gördük" dedi.

  Bununla birlikte bazı klinik tedavi uzmanı ve doktorlar formül üzerinde daha fazla çalışılmasını ve daha kesin kanıtların sunulması gerektiğini ifade etti. Weight Concern yardım kuruluşu sağlık direktörü Dr. Ian Campbell, "Hayvanlarda başarılı olmuş olabilir. Fakat buluş insanlar için hayal gibi bir şey. Leptin hormonunun insanları hayatları boyunca şişmanlıktan koruması fikri inanılmaz. Üzerinde daha fazla çalışılmalı, hemen satılırsa bu büyük bir süpriz olur" diye konuştu.
  17 Ekim 2013
  #1
 2. Perihan Arslan Bebeklere Süt Cevapları

soru sor

Perihan Arslan Bebeklere Süt

Alakalı Aramalar:

 1. dr perihan arslan sut makalesi

  ,
 2. prf perıhan arslan

  ,
 3. dr perihan arslan

  ,
 4. prof dr perihan arslan süt makalesi,
 5. perihan arslan süt makalesi