Pc dvd rw yi görmüyor (kesin çözümü)

İsimli konu WH 'Sony Ericsson' kategorisinde, erdem586 üyesi tarafından 6 Ağustos 2009 tarihinde yazılmıştır. Pc dvd rw yi görmüyor (kesin çözümü) hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. arkadaslar pcnız dvd veya cd rw yi biosta görüyör pc yi acınca bilgisayarımda görmüyorsa sorun dvd veya cd rw niz devre dısıdır nedenı sanal rom kurmanız olabılır şimdi sorunu çözelim

BİLGİSAYARIMI SAGA TIKLAYIP YÖNET DİYORUZ ordan
    AYGIT YÖNETİCİSİ ni tıklıyoruz ve sağ tarafta DVD\CD ROM SÜRÜCÜLERİ yazan yerde kırmızı renkte çarpı isareti cıkması lazım çarpı işareti olan yeri sağa tıklayıp etkinleştir diyoruz ve bir kac saniye sonra işlem tamamlanmıs oluyor

herkese kolay gelsın

Not:sorun xp için vistada denemedim
    sarı soru işaretide cıkabılır carpı yerine
    6 Ağustos 2009
  2. Pc dvd rw yi görmüyor (kesin çözümü) Cevapları

3. arkadaşlar cd sürücüm heryerde gözüküyor bios aygıt yöneticisi vs vs. hiçbi hata da vermiyor tek sorun bilgisayarım menüsünde gözükmüyor, tekrar kaldırıp yüklediğimde ise tek seferlik görünüyor ve çalışıyor fakat bilgisayarı kapattığımda ertesi gün açtığımda cd sürücüsü yeniden kaybolmuş oluyor, ne biçim iş anlamadım, anlayan beri gelsin ...
    27 Mart 2012
  4. s.a arkadaslar benim pc dvd rom u görmüyor. 2006 ad aldım kasayı şimdiye kadar dvd rom sorunsuz çalıştı.ama şimdi bios da görüyor ama bilgisayarımda,aygıt yöneticisinde görmüyor yardım edermisiniz ?
    1 Eylül 2012
  5. Lütfen Bir Yardımcı Olurmusun ?
    23 Eylül 2012
  6. ÇÖZÜM BURADA arkadaşlar bende bugun boyle bir sorunla karşılaştım window 7 kurarken makina görmüyordu halbuki daha once bu dvd den kurmuştum üstünde tek bir çizik yoktu biraz internete araştırınca hep farklı şeyler söylendiğini gördüm çoğuda aynı ve gereksiz şeyler aslında çözüm çok basitmiş biraz deneme yanılma düşünme yöntemiyle buldum!!! daha uzatmıcam yapmanız gereken şey atıyorum Windows kurulum cd sini hazırlarken kullandıgınız programı örneğin ashampoo_burning_studio_11 bunu bilgisayarınıza kurmak ozamn görüceksinizki hemen bilgisayarınız o cd yi veya dvd yi tanıcak format atarkende sorun çıkmıcak. belki farklı cd yazdırma programlarınıda yüklemek işe yarayabilir eğer elinizde cd yazdırırken kullandıgınız program yoksa deneyebilirsiniz.
    6 Ocak 2013
soru sor

Pc dvd rw yi görmüyor (kesin çözümü)

Alakalı Aramalar:

1. bilgisayar dvd yi görmüyor

,
  2. pc dvd yi görmüyor

,
  3. bilgisayarım dvd yi görmüyor

,
  4. pc dvd gormuyor,
  5. pc dvd raytırı görmüyor