PB SERUMUN MUHTEŞEM ÜÇLÜSÜ: Low, Medium ve High

İsimli konu WH 'Web Tasarım ve Hazır Kodlar' kategorisinde, kardo534 üyesi tarafından 15 Haziran 2019 tarihinde yazılmıştır. PB SERUMUN MUHTEŞEM ÜÇLÜSÜ: Low, Medium ve High hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Pb serum hyalüronik asidin 3 enzimle uyumlu beraberliğiyle, İspanyol kökenli, pek çok neden bağlı olarak tedavi programlarında uyguladığımız yeni bir sistem. Herhangi bir dolgu materyali gibi bir estetik formu veya geçici düzeltmek için kullanılmıyor, vücudun kendi mekanizmalarını harekete geçiriyor.

  Medikal Estetik Uzmanı Dr. Demet Aşkın, dokuyu tedavi etmek için kullanılan ve 3 enzim vasıtasıyla bunu aktifleyen hyalüronik asitle dokuda belli bir biyokimyasal süreci başlatarak, tedavi amaçlı doku değişimi oluşturduğunu belirtti. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Aşkın, Pb Serum hakkında merak edilenleri tüm detaylarıyla bizler için anlattı.

  PB SERUM İÇİNDE BULUNAN ENZİMLER VE GÖREVLERİ

  Pb enzimatik serum birhyalüronik asidin 3 enzimle olan uyumlu beraberliğidir. 3 form içerisinde değişik oranlarda kolajenaz, lipaz, liyaz dediğimiz enzimleri olan bir sistemdir. Bu enzimler çeşitli problemlere dönük kullanılabilir.


  Lipaz yağ dokusu fazla olan bölgelerde yağı eritmekte kullanılır. Kolajenaz kötü kolajenleri ortadan kaldırırken iyi kollajen üretilmesini ve arttırılmasını sağlar. Liyaz ise sıvı tutulmasını azaltarak ve doku geçirgenliğini arttırarak hücre dışı matristeki proteglikanları parçalar, vücuttaki ödemi çözer. Ancak bunların her üçü de ürün içerisinde mevcut olduğu için her üç fonksiyon da aynı dokuda kullanılarak yardımcı olabilir.


  Hyalüronik asit ile enzim kombinasyonunun ilk defa dünyada kullanıldığı bir kombinasyondur. İçerisindeki enzimler vasıtasıyla ciltte eskimiş kolajenleri azaltıp yeni kollajen üretimini arttırır. Bu formların içerisindeki enzim yüzdeleri farklıdır. Bu sebeple her probleme göre uygulanacak olan ürün de farklı.


  GENİŞ UYGULAMA ALANLARI

  Cilt gençleştirme, cildin daha genç ve sıkı hale gelmesine yardımcı olan Pb Serum, göz altı torbalarını, gıdı, göbek gibi bölgelerdeki deformiteleri, bölgesel yağ birikimlerini gidermek için, yanıkları ve her türlü skarları iyileştirmek için de kullanılır.

  Bu ürün ilk olarak İspanya’da ameliyatlardan sonra ameliyat izlerinin oluşmasını önlemek, daha iyi doku yapılanmasını sağlamak amacıyla üretildi. Bu nedenle özellikle ameliyat sonrası, örneğin; estetik ameliyatları, göğüs ameliyatları sonrasında ameliyathanede steril olarak kullanılmaktadır. Daha sonra yara iyileştikten sonra kötü bir yara dokusu oluşmaması amacıyla da uygulanır. Bundan dolayı oldukça etkili sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur.

  Çok yönlü ve geniş bir yelpazede etkili olan Pb Serum, ayrıca, yüz şekillendirmede, yüz yağlarının eritilmesi amacıyla da uygulanabilir. Cildin kolajenini arttırıp, kötü kolajenlerin dağıtılmasını, cildin çok daha gençleşmesini, yaşlanmasının yavaşlamasını, sağlıklı bir diri cilt oluşmasını sağlar. Bazı hasta gruplarında farklı formlarda uygulama yapılmalı.

  Göz altı yağ enjeksiyonu yapılmış ancak hiçbir şekilde dağılmamış bu hassas bölgelerde fibrolipomlar oluşmuş sorunlu hasta grupları var. Medium formlarını bu tür hastalarda rahatlıkla uygulayabiliyoruz. Bir kere vücuttaki doğal mekanizmayı yani vücudun biyokimyasını harekete geçirdiği için dokuya herhangi bir zararı yok. Yeniden vurgulamak gerekirse emniyetli, yan etkisi olmayan ve dokuya zarar verilmeyen, gönül rahatlığıyla uygulanabilen bir formül.

  LOW NEDİR? UYGULAMA ALANLARI NELERDİR?

  Pb enzimatik serum 3 grup halindedir. Bunlardan bir tanesi lowdur. Low daha çok göz altı torbalarında cildi sıkılaştırmak, yenilemek için kullanılan bir ürün. Daha doğrusu bir formdur. Low, daha çok göz altı torbalarında, bütün cildin sıkılaşması ve rejuvinasyonu için tercih edilir. Bazen tek seans yeterli olurken, hastanın durumunda bazı durumlarda 2 seans olarak da uygulanabilir.

  MEDİUM NEDİR UYGULAMA ALANLARI NELERDİR?


  Pb Serum’un diğer bir formu olan Medium, daha çok yağ birikimli dokularda tercih edilen bir ürün. Çene altı yağ toplanmalarında, karında, kollarda vücudun herhangi bölgesinde küçük yağ birikimleri olan dokuda yağı azaltmak için ve aynı zamanda cildin yenilenmesi, sıkılaşması, toparlanması amacıyla da kullanılabilen bir formdur.

  HIGH NEDİR? UYGULAMA ALANLARI NELERDİR?

  High formu kolajenaz yoğunluğu daha fazla olan bir formudur. Tercih edilen hasta grubu ise ameliyat izleri, çatlaklar, eskimiş dokular, sarkmalar, daha derin kırışıklıklar, daha doğrusu nerede vücudun kolajeni zayıflamış, eskimiş, bozulmuşsa o bölgelerde bu formu tercih edilebilir. Esas fonksiyonu eskimiş olan veya bozulmuş olan kollajen yapısını parçalayarak yeni kollajen üretimini sağlamaktadır. Dokuyu iyileştirir. Bu nedenle kolajeni bozuk her dokuda kullanılabilir.

  Her şeyi hasta odaklı düşünmek gerekir. Hastalık değil hasta vardır. Hastanın problemine ve dokusuna göre karar vermek gerekir. Selülitlerde de, skar dokularında da çok başarılı bir formdur. Problem ne kadar eski olup olmadığına göre seans sayısı arttırılabilir. Yani 1 ila 4 seans arasında değişebilir.


  Uzm. Dr. A. Demet Aşkın


  www.pbserumturkiye.com

  Facebook: @pbserumturkiye

  Instagram: @pbserumturkiye

  Youtube: Nurederm TV
  15 Haziran 2019
  #1
 2. PB SERUMUN MUHTEŞEM ÜÇLÜSÜ: Low, Medium ve High Cevapları

soru sor

PB SERUMUN MUHTEŞEM ÜÇLÜSÜ: Low, Medium ve High