Paylaşım Kuralları

İsimli konu WH 'Site & Forum Hakkında' kategorisinde, Nick üyesi tarafından 9 Mayıs 2011 tarihinde yazılmıştır. Paylaşım Kuralları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Nick

  Nick Yönetici

  İçerik Ekleme Kuralları (Konu Mesaj)

  Aşağıda belirtilen içerikleri konu veya mesaj olarak göndermek yasaktır.Gönderilen mesajlar silinecek ve üyeye ceza verilecektir.

  • Pornografi, yetişkinlere veya erişkinlere uygun içerik
  • Şiddet barındıran içerik
  • Irkçı hoşgörüsüzlükle ilişkili veya herhangi bir şahıs, grup veya kuruluş aleyhinde propaganda niteliğindeki içerik
  • Ağır küfür ifadeleri
  • Korsanlık faaliyeti/program kırma ile ilgili içerik
  • Kumarla veya kumarhanelerle ilgili içerik
  • Yasadışı uyuşturucu maddeler ve uyuşturucu madde kullanma araçlarıyla ilgili içerik
  • Bira veya sert alkol satışı ile ilgili içerik
  • Tütün veya tütünle ilgili ürünlerin satışı ile ilgili içerik
  • Reçeteli ilaçların satışı ile ilgili içerik
  • Silah veya mühimmat satışı ile ilgili içerik (ör. ateşli silahlar, ateşli silah parçaları, dövüş bıçakları, şok silahları)
  • Markalı ürünlerin kopyaları veya taklitleri olan ürünlerin satışı ile ilgili içerik
  • Tez veya öğrenci ödevlerinin satışı ya da dağıtımı
  • Reklamların veya tekliflerin tıklanması, arama yapılması, web sitelerinde gezinilmesi veya e-posta okunması için kullanıcılara ödeme yapılan programlarla ilgili içerik
  • Yasadışı, yasadışı etkinlikleri teşvik eden, başkalarının yasal haklarını ihlal eden başka herhangi bir içerik

  Yetişkinlere yönelik içerik

  Web Hattı aileler için uygundur; yani üyeler yetişkinlere yönelik içerik gönderemezler. Çıplaklık veya cinsel etkinlikler içeren fotoğraf ve videoların yanı sıra aşağıda sıralanan örnekler de kabul edilemez içerik kapsamına girer:

  • Ahlak dışı veya tahrik edici görüntüler
  • Yetişkinlere yönelik hikayeler dahil olmak üzere müstehcen veya açık saçık dil kullanımı
  • Cinsel ipuçları veya öneriler
  • Cinsel fetiş siteleri (örneğin, ayak fetişi içeren siteler)
  • Yetişkinlere yönelik oyuncaklar veya ürünler
  • Yetişkinlere yönelik içerik barındıran reklamlar veya harici site bağlantıları

  Telif haklı materyal

  Telif haklarıyla korunan hiçbirşeyin paylaşılmasına izin verilmez. Telif haklı içeriğe örnek olarak mp3 ve video dosyaları, televizyon programları, yazılımlar, karikatür ve edebi çalışmalar verilebilir.

  Kumar içeriği

  Web Hattı üyelerinin, kumar veya kumarhanelere ilişkin içerik eklenmesi yasaktır Çevrimiçi kumar sitelerine bağlantı vermek de yasaktır.

  Uyuşturucu, alkol ve tütünle ilgili içerik

  Uyuşturucu veya uyuşturucuyla ilgili araç ve gereçlerin paylaşılması yasaktır. Buna, uyuşturucu aksesuarları, yasadışı veya reçeteyle satılan ilaçlar; salvia ve sihirli mantar gibi bitkisel maddeler dahildir. Ayrıca bira, sert alkollü içecekler veya alkol oranı yüksek içeceklerin paylaşımı ve tanıtılması yasaktır. Bunlara ek olarak, üyeler sigara, puro, pipo ve sarma kağıdı dahil olmak üzere tütün ve tütünle ilgili ürünler ile iligli içerik paylaşmak da yasaklanmıştır. Bu tür sitelere bağlantı vermek link paylaşmak buna dahildir.

  Ancak, üyelerin bira yapımı veya distilasyon ile ilgili bilgilendirici içerik ve sigarayı bırakma konulu içerik paylaşması yasak değildir.

  Korsanlık faaliyeti ve program kırma ile ilgili içerik

  Her türden korsanlık veya program kırma faaliyetini tanıtan içerik paylaşmak yasaktır. Korsanlık ve program kırma ile ilgili içerik, kullanıcılara yazılım, sunucu veya web sitelerine yasadışı erişim sağlayan veya yazılım, sunucu ve web siteleri üzerinde değişiklik yapmak için gereken talimatları veya ekipmanı sağlayan içeriktir. Bu tanım aşağıdakileri kapsar ancak aşağıdakilerle sınırlı değildir:
  1. Cep telefonlarına ve diğer iletişim veya içerik dağıtım sistemlerine ya da cihazlarına yasa dışı erişim sağlayan siteler veya ürünler
  2. Dijital hak yönetimi teknolojilerini atlatma dahil olmak üzere telif hakkı korumasını geçen ürün veya hizmetler
  3. Hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanmak için yasadışı bir şekilde kablo veya uydu sinyallerini çözen ürünler
  4. YouTube ve Google Video'da bulunanlar gibi gerçek zamanlı video aktarımlarını, içerik sağlayıcısı tarafından yasaklanmaları durumunda indirebilmeleri için kullanıcılara yardımcı olan veya olanak sağlayan siteler

  Şiddeti özendiren içerik

  Üyeler, kanlı sahneler, dövüş sahneleri, aşırı tuhaf ve şiddetli kazalar gibi korkutucu veya rahatsız edici görüntülerden oluşan içerik paylaşamazlar.

  Silahlarla ilgili içerik

  Silah veya silah aksesuarlarının satıldığı veya bu ürünlerin satışını kolaylaştıran ya da savunan içerik paylaşmak yasaktır. Mühimmat, silah parçası, silah donanımı, tabanca, tüfek, bilya atan silahlar, spor amaçlı silahlar, havalı silahlar, üflemeli silahlar ve sersemletici silahların satışı bu kısıtlamaya dahildir; ancak kısıtlama bunlardan ibaret değildir. Bu kural, havai fişek dahil olmak üzere her türlü patlayıcı maddeyi de kapsar.

  Belirli bir kişi, grup veya kuruluşa karşıtlığı destekleyen içerik

  Irk, din, bedensel engel, cinsiyet, yaş, silahlı kuvvetlerde görev almışlık, cinsel yönelim, cinsel kimlik veya siyasi görüş gibi ölçütlere dayanarak kişi, grup veya kuruluşlara karşı önyargılı olabilecek içerik paylaşmak yasaktır. Ayrıca, yalnızca kişileri aşağılamak veya küçük düşürmek amacıyla hazırlanmış, negatif veya saldırgan olarak yorumlanabilecek içerik paylaşımına izin verilmez.

  Yasadışı etkinlikleri tanıtan veya başkalarının haklarını ihlal eden içerik

  Üyeler, sahte kimlikler, pasaportlar, sosyal güvenlik kartları veya göçmenlik belgeleri gibi sahte yasal belgelerin hazırlanmasıyla ilgili içerik paylaşamazlar. Ayrıca, okul projelerinin veya sahtekarlık amacıyla kullanılan diğer malzemelerin satışı veya dağıtımı için hazırlanan içerik paylaşamazar.

  Suç teşkil eden her türden faaliyeti teşvik eden veya bu tür faaliyetlere izin veren herhangi bir içerik paylaşımına izin verilmez.
  9 Mayıs 2011
  #1
 2. Paylaşım Kuralları Cevapları

soru sor

Paylaşım Kuralları