Pankreas kanseri nasıl belirti verir?

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 10 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Pankreas kanseri nasıl belirti verir? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  neden olur. Sigara kullanımı, alkol, kahve alışkanlıkları pankreas organının aşınmasını arttırır.

  Sinsi bir şekilde ilerleyen ve 40 yaşın altında da görülebilen pankreas kanserinin belirtileri, "Kilo kaybı, karın ağrısı, sarılık, iştah kaybı, bulantı-kusma, halsizlik, yorgunluk, ishal, sindirim zorluğu, camcı macunu renginde dışkılama, solgunluk, aniden ortaya çıkan ve aile öyküsü bulunmayan şeker hastalığı."


  ERKEKLERDE 2 KAT FAZLA GÖRÜLÜYOR


  Alışkanlıklarımız bedenimizin aşınmasına neden olur. Sigara kullanımı, alkol, kahve alışkanlıkları pankreas organının aşınmasını arttırır. Sadece ve yoğun şekilde protein ağırlıklı beslenme, yağlı yemek yeme alışkanlığı kanser riskini anlamlı şekilde arttırır.

  Başlangıçta gözlerde ortaya çıkar, daha sonra deride sararma olur. Hastanın idrar renginin koyulaşarak çay renginde idrar meydana gelir. Ve sonunda 'camcı macunu dışkı' ile sonuçlanır. Karın ağrısı başta hafif, sonra sırta vuran karın ağrısı şeklini alır. Şişkinlik ve hazımsızlık belirtileri ile sıklıkla birliktedir.

  -Basit bir idrar tahlilinde bilirubin pozitifliği bile bize ipucu verebilir. Ultrasonografi, Bilgisayarlı Tomografi, Batın MR hastaya göre tercih ettiğimiz görüntüleme yöntemleridir.
  10 Mart 2016
  #1
 2. Pankreas kanseri nasıl belirti verir? Cevapları

soru sor

Pankreas kanseri nasıl belirti verir?