Özlem Özkan'dan figüratif 'Geçiş'

İsimli konu WH 'Kültür - Sanat' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 17 Mayıs 2018 tarihinde yazılmıştır. Özlem Özkan'dan figüratif 'Geçiş' hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Sanatçı Özlem Özkan’ın figüratif özellikli eserleri, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde düzenlenen 'Transition State-Geçiş Hali' adlı resim sergisiyle sanatseverlerle buluştu.

  Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu Galeri Aydın'nın ev sahipliğini yaptığı resim sergisinde Özlem Özkan'ın, figüratif özellik gösteren resimleri sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

  "BİTİMSİZ BİR SÜREÇ"

  Sanatçı Özlem Özkan çalışmalarını şöyle tanımlıyor:

  "Serginin başlığı olan Geçiş Hali, varılması gereken bir noktada sonlanacak bir durumu değil tam tersi bitimsiz bir süreci ve dönüşümü ifade eder. Kişinin tüm yaşamına yayılan bu durum resim yapma eylemi için de geçerlidir. Her resim önceki resimler ve sonraki resimler arasında bir durumdur. Bu durum resim yapma sürecinde bitimsiz devam eder. Bu ara durumda sürekli değişen, biçim değiştiren şehre ve doğaya ait görüntüler resimdeki çok sayıda katman arasından seçilse de, belleğin müdahaleleriyle farklı karşılaşma ve göndermeleri içererek, dönüştürülmüş ayrı mekânlar olarak karşımıza çıkar."

  25 MAYIS’A KADAR AÇIK

  Özlem Özkan 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 15.00’te İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Florya Yerleşkesi'nde bulunan Galeri Aydın’da açılan 'Transition State-Geçiş Hali' adlı sergisi, 25 Mayıs 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

  ÖZLEM ÖZKAN KİMDİR?

  1974 yılında İstanbul’da doğan Özlem Özkan, 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 2002 yılında aynı bölümde Yüksek Lisans, 2009 yılında ise Sanatta Yeterlik programını tamamladı. Özkan, 2002 yılından bu yana aynı üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Sanat Eğitimi Bölümü’nde öğretim üyesidir. Kişisel sergilerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası pek çok karma sergi, workshop ve sempozyumlara katılmıştır.
  17 Mayıs 2018
  #1
 2. Özlem Özkan'dan figüratif 'Geçiş' Cevapları

soru sor

Özlem Özkan'dan figüratif 'Geçiş'