Özel birliklerden tespit ve imha

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 6 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır. Özel birliklerden tespit ve imha hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  MARDİN Nusaybin'de operasyonlar sırasında toprak alan içerisinde duvara kadar döşenmiş kablo ve duvara tuzaklanmış el yapımı patlayıcılar özel birlik tarafından tespit edilerek, imha edildi. Yapılan arama tarama faaliyetinde patlayıcı yapımında kullanılan amonyum nitrat ele geçirildi.

  Nusaybin'de 04-05 Nisan 2016 tarihinde devam eden operasyonlarda toprak alan içerisinde duvara kadar döşenmiş kablo ve duvara tuzaklanmış el yapımı patlayıcılar özel birlik tarafından tespit edilerek, imha edildi. Yapılan aramalarda ise patlayıcı yapımında kullanılan amonyum nitrat ele geçirildi. PKK'lı teröristler tarafından duvarlara açılan ve gözetleme maksatlı kullanılan mazgallar da tespit edildi. Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre ; PKK'lı teröristledin vatandaşların evlerini kendi yaşam alanları haline getirdikleri ve birçok evi kendi malzemelerini depolamak maksadıyla kullandıkları belirtildi.
  6 Nisan 2016
  #1
 2. Özel birliklerden tespit ve imha Cevapları

soru sor

Özel birliklerden tespit ve imha