Oyun Oynarken Görüntü Donup Kayıyor

İsimli konu WH 'Donanım Bileşenleri' kategorisinde, Marqueed üyesi tarafından 13 Kasım 2016 tarihinde yazılmıştır. Oyun Oynarken Görüntü Donup Kayıyor hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Uzun zamandır çözümü aradığım fakat bir sonuca varamadığım bu sorunu sizlerle de paylaşmak istedim umarım aranızdan yardım edebilecek birileri çıkar :)

  Bir süredir oyun oynarken görüntü belli bir süre sonra donuyor ve renkler kayıyor o an herhangi bir ses varsa takılıp kısa bir süre kendini tekrar ediyor fakat arkadaki işlemler bir süreliğine devam ediyor yani o an oynadığım oyunun müziği ilk takılıyor sonra normal devam ediyor ve bir süre sonra gidiyor ya da bir görüşme yapıyorsam konuştuğum kişilerin sesi gelmeye devam ediyor ama benim sesim onlara gitmiyor ve bu sadece oyun oynarken oluyor herhangi bir program kullanırken ya da internette gezinirken değil. Mesela oyunu açıp alt sekmeye alsam ve internette gezinsem yine bir sorun yok fakat oyunu açıp oynadığımda oyun kalitesi farketmeksizin bazen 1 dakikada bazen 5 dakika gibi değişen sürelerde dediğim olay gerçekleşiyor.İlk başta ısınmadan dolayı olabileceğini düşünüp termal macunu yenileyip format atmıştım fakat sorun devam etti, benim kendi bildiklerim ve internette araştırdıklarım soruna çare olmayınca bu işten anlayan insanların bulunduğu forumlara konu açarak sormak istedim ve buraya geldim.

  Bu durumu denediğim bazı oyunlar ; League of Legends, Metin2, Paladins, GTA 3, CS:GO vb. her biri birbirinden farklı kalitelerde ve sistem gereksinimlerinde oyunlar LoL, CS:GO, Paladins diğerlerine nazaran daha yüksek grafikte ve sistem gerektiren oyunlar olsa da GTA3 ve Metin2 gibi oyunlarda bile aynı sorunu yaşıyorum.

  League of Legends oyunundan sorunun kareleri

  http://i.hizliresim.com/BvmZvg.jpg
  http://i.hizliresim.com/JqrpaY.jpg
  http://i.hizliresim.com/r6Bg37.jpg

  Metin2 oyunundan sorunun kareleri

  http://i.hizliresim.com/njVAJV.jpg
  http://i.hizliresim.com/d8zn7X.jpg

  AIDA64 ile Bilgisayarın Özet bölümünden ekran görüntüsü

  http://i.hizliresim.com/vXdgjz.jpg
  13 Kasım 2016
  #1
 2. Oyun Oynarken Görüntü Donup Kayıyor Cevapları

 3. ●ŚOП İKλZ●

  ●ŚOП İKλZ● Yönetici

  cünkü yeterli degil grafik kartin özelligi malesef pc yada laptop iyi olmasi lazimki rahatca oynayabilesin
  20 Aralık 2016
  #2
soru sor

Oyun Oynarken Görüntü Donup Kayıyor